Rollaattori kulkijat

Anonyymi-ap

Kenen rollaattorihan mahtaa olla TB ristauksen vieressä?

9

981

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko poltettu kumia

    • Anonyymi

      Hyrynsalmen koululle voisi järjestää teemapäivän, jonka aikana koulukkaat esim. toimisivat ystävinä, auttajina ja/tai ulkoiluttajina vanhuksillemme. Tällainen toiminta voisi lisätä ymmärrystä ikäihmisiä kohtaan ja voisi poikia pysyvämpääkin vapaaehtoistoimintaa. Ei sitten myöhemmälläkään iällä ehkä tekisi niin mieli vain kiusata ihmisiä.
      Kaikille meille ikää tulee, ja jälkeenpäin ajatellen melko nopeastikin. Ei ole kuin ohikiitävä hetki, kun itsekin riemuitsin nuoruuttani kirkonkylän raiteilla. Nyt olen jo hapras vanhus ihmettelemässä mihin se elämä oikein hävisi.
      Hyvää syksyä kaikille! ❤️

      • Anonyymi

        Hieno vinkki! On paljon yksinäisiä vanhuksia ym..Tarvitaan virikkeitä tosissaan


    • Anonyymi

      Oudoksi on mennyt vanhempien suhtautuminen lasten ja nuorten käyttäytymisiin. Lähes kaikki on sallittua, vedoten siihen, että se kuuluu nuoruuteen. Netissä suorastaan yllytetään mm. kuminpolttoon autoilla. Sitä harrastetaan jopa valtateillä, mikä on täysin vastuutonta toimintaa. Tätä harrastusta tukee jopa vastuullisiksi tunnetut vanhemmat. Syy lienee se, että oma lapsi on mukana touhussa.
      Ennemmin tai myöhemmin voi sattua jotakin ikävää ja alkaa syyllisten etsintä. luulen, että siinä vaiheessa syyllisiä etsitään muualta kuin omasta perheestä.

    • Anonyymi

      Ei ihme ,lasten kasvatus ja hoito sysätty yhteiskunnalle ! Vaikka ollaan kotona niin lapset hoitoon vain .Olkaa onnellisia kun saisitte olla kotona lasten kanssa sen pienen ajan ennen koulujen alkua.Lapsille riittää esim. seurakunnan kerhot viikottain virikkeineen toisten lasten kanssa .

      • Anonyymi

        Hiljaista taitaa seurakunnan kerhoissa olla ,ikävä kyllä .


    • Anonyymi

      Mieluummin maksutonta ehkäisyä matalaohtaisille aikuisille kuin heidän lapsilleen.
      Vahinko on jo tapahtunut, kun peruskoululaisille jaetaan ehkäisyä.

    • Anonyymi

      Mummot oli ollu viikonloppuna juopottellee ja eivät ennää saaneet ajjaa rollalla kotia kovan humalan vuoksi ni siksi lojjuuvat kylillä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe