Puhelin pirisi eteisen pienellä pöydällä ja siihen vastattiin jos oltiin kotona ja huvitti vastata.
Sitten tuli sen rinnalle vastaajat ja jos et soittanut takaisin viestin jättäjälle niin johan alkoi selän takana bablat että miksi ei vastannut.
Kännykkäaika koitti ja tilanne muuttui vakavammaksi tekstarein ym. tilanteen muuttuessa toisilla lähes puhelinterrorismiksi velvoitteella vastata kaikille ja jos et sitä tehnyt, niin taasen bablaa.
Tietokoneet, internet ja sähköpostit aiheutti jo yli äyräiden mainittua.
Sitten pukkasi facea ynnä muuta jota ilman määrätty popula ei voi elää päivääkään.
Oli myös toisille pakkomielle joka ikinen päivä ostaa iltikset ja lukea seiskat sun muut juorujulkaisut ja sama porukka lukee nykyisin joka päivä internetistä iltikset keksien aiheita joita voi oireilla PATTAYAN MATKAILUPALSTALLA.
Ei kykene edes asua Thaimaan Eedenissä selailematta suomen juoruja.
Voi hyvänen aika sentään, mitähän tuohonkin sanoisi näiden rakkaiden isovanhemmat kun nämä aikuiset miehet on kuin entisajan kylän puhelujen välittäjät jotka tiesi kaikesta kaiken kuten Jokapaikan Topi.
Oliko elämää ennen telkkaria?
9
186
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan lahkolaisilla kirjoituksissa vakava ristiriita, syömään ei mennä jos ei paikka ole aikaisemmin todettu loistavaksi triptrapissa, eikä leffaa katsota jos se ole saanut netissä huippu arvosteluja, perusteena taisi olla ajankäyttö, mutta kuitenkin lahkolaiset viettävät päivittäin enemmänkin aikaa pattaya palstalla vaikuttamassa, outoa porukkaa
- Anonyymi
Vaikea keksiä paikkaa jossa ei näkisi lukuisten ihmisten räpläävän älylaitteitaan ja tuskin yksikään rakas voi viettää hetkeäkään aikaa ilman että toosappi on taskussa, jopa isä-lapsi hetki ilman wifiä luokiteltiin lapsen rääkkäämiseksi ja turvallisuuden laiminlyönniksi.
- Anonyymi
Juu 2010 ehdotti telttaretkeilyä jopa huostaanoton perusteeksi, lapset eivät ole kiinnostuneita teknisistä härpäkkeistä jos niitä ei siihen pentuna opeteta, suomen romahdus koulutuksen osalta johtuu siitä että oppilaat on liian heterogeenisiä, ja liian suuri vaihtelu oppilaiden perusosaamistasossa toinen on häiritsevä kännykän käyttö. on selvää että jos luokassa on oppilaita kahdeksasta eri kulttuurista, kaikki kärsivät. Terkkuja missä oletkin.
- Anonyymi
Kuulostaa siltä että Mini-Posso (Pasasen päässä) on varsin hukassa tässä nykymaailman elämässä ja varsinkin nykynuorten elämästä aivan kujalla. Jo vuosia sitten Mini-Posso kertoili ettei lue lehtiä, ei katsele telkkaria, ei kuuntele radiota ja vieläpä naureskeli niille jotka tykkäsi tutustua matkakohteen historiaan ja kulttuuriin. Kännykkää "Minari" ei räplää, ei juttele puhelimessa kavereiden eikä lastensa kanssa, ei ole Facebookissa, videopuheluita piti naurettavana.
Ei ole varmaan missään instassakaan, snapchatissä tai tiktokissa.
--Mutta on kaksi sosiaalisen median sivustoa jossa Mini-Posso käyttää koko elämänsä ilman mitään muita harrastuksia. Suomi24 ja Youtube. Siellä se Minari porskuttaa menemään 365 päivää vuodesta. Täällä se Minari mietiskelee maailmanmenoa täydellisesti erakoituneena, eikä ole koskaan ymmärtänyt muita ihmisiä eikä mitään muutakaan, ja näin sitten "pääsi" sairaseläkkeelle varhain täydellisesti epäonnistuneiden työkokeiluiden jälkeen hukassa kuin sokea munkki ilotalossa.- Anonyymi
Juu nykynuorten tilanne on erittäin huolestuttava, masennus ja pahaa oloa ja mitättömyyttä, syrjäytyneitä on enemmän kuin koskaan, ja sinä olet huolissasi munkista ilotalossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu nykynuorten tilanne on erittäin huolestuttava, masennus ja pahaa oloa ja mitättömyyttä, syrjäytyneitä on enemmän kuin koskaan, ja sinä olet huolissasi munkista ilotalossa.
Vertauskuvien ymmärtäminen on haastavaa lukihäiriöiselle. Niiden kertominen lukihäiriöiselle on yhtä turhaa kuin hyvät hinkit nunnalla.
- Anonyymi
Unohdit Tinderin jossa horosi peppuaan tarjosi.
- Anonyymi
Pasasen suhteellisuudentaju on olematon. Vuorokaudessa on 24 tuntia. Lasten osalta on huolestuttavaa jos liikaa räplää kännykkää ja liikunta unohtuu mutta Pasanen osasi jättää aikanaan liikunnan väliin ilman kännykkääkin.
- Anonyymi
Onko osunu arkaan paikkaan sulle aihe?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26814385Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687293Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117121Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä615140K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1134872Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754724Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014505PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *214417Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784177Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023958