https://www.uusisuomi.fi/uutiset/a/2d4b085f-3cfc-4ad4-b1f3-ea9350557e66
Esimerkiksi ryhmä vihreitä poliitikkoja on vaatinut Merziltä anteeksipyyntöä tämän ”rasistisista, syrjivistä, loukkaavista ja asiattomista” puheista.
”Heitä on täällä ensimmäisen, toisen ja kolmannen sukupolven edustajia, mutta kiellät heiltä heidän saksalaisuutensa ja sen, että he kuuluisivat Saksaan – vain heidän ulkonäkönsä, taustansa ja nimensä takia”, vihreät poliitikot syyttivät avoimessa kirjeessään.
Vihreiden puheenjohtajan Felix Banaszakin mukaan Merz lähettää karkotuspuheillaan ”hälyttävän viestin”.
ryhmä vihreitä poliitikkoja on vaatinut Merziltä anteeksipyyntöä
15
321
Vastaukset
- Anonyymi
frt
Se on hyvä, että ottavat maahanmuuttoasiat tarkkaan syyniin, näin viedään äärioikeistolla kannatus pohja pois. Muuten valta luisuu sille kun se valehtelee ja viettelee kansan kannalleen.
Vihreät eivät pysty samaan, vetoavat vain intellektuelleihin, eivät kansan syviin riveihin, kuten oikeisto, keskusta ja vasemmisto.
Nyt on vaarana äärioikeiston valtaannousu, ja sen vastustamiseen on saatava oikeisto, maltillinen oikeisto mukaan.- Anonyymi
moikka moktar gubta monesko persoona?
... äärioikeistolta.
- Anonyymi
eikö se vihreiden tausta ole natsit?
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19133076/valtavat-mellakat-irlannissa-dublinissa
pyytääkö tuollakin vihreät ? - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19136191/naiden-puolesta-liputtavia-riittaa
islam kusee silmään joka maassa? - Anonyymi
Iranin vihreät?
- Anonyymi00013
vgffgdd
- Anonyymi00014
uyyu7
- Anonyymi00015
paha EU
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2055004Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy374353Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2002711Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171322308- 601911
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1121811- 671774
- 2081654
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1521222Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.241964