Vappu Pimiä ei kiertele, eikä kaartele rakkausasioissa. Moni suomalainen etsii rinnalleen sitä oikeaa, mutta se ei jostain syystä tärppää. Lue, mitkä neuvot Pimiä antaa sinkuille, jotka haluaisivat löytää rinnalleen rakkaan.
Lue tästä:
https://www.suomi24.fi/viihde/vappu-pimia-ei-kiertele-eika-kaartele-rakkausasioissa-tama-voi-olla-iso-este-parisuhteelle?s24
Vappu Pimiä antaa avokätiset neuvot Suomen sinkuille!

19
833
Vastaukset 19
- Anonyymi00001
Rasismikohu Vappuko se siellä huutelee?
- Anonyymi00002
Vappu Pimiä, ja juhannus valkea.
- Anonyymi00004
Näin se on.Ei ole väliä millanen ukko on kunhan se on miljonääri.
- Anonyymi00005
Tuo ei pidä ollenkaan paikkaansa!
- Anonyymi00006
Vappuhan s eon kova tyttö antamaan neuvoja ja muutaki. Nuorena jos oiekin muistan mieht vaihtui tiheään eli niitä riitti. Kunnes löytyi miljoona mies oamisuuksineen.
Mikähän tämä Vappu antamaan mitää neuvoja minusta hän on ollut aina ns. räkättirastas ja on siinä miehellä kestämistä.
Juontajan onneton ja tunkenut itseään minä minä- periaatteella joka paikkaan. Aikoinaan Maajussi sarjastakin söi Miiaa Nuutilan.
Hyvä kun jäi pois TTk ohjelmasta kun palkkauskin kuulemma oli tuplat ja edut muihin MTV 3 juontajiin verrattuna.
Minusta hän on ollut aina pyrkyri ilman mitään koulutusta. Liikaa ahnetii joka paikkaan minä minä periaatteella.
Ei kiitos ja näkemiin.- Anonyymi00009
Se oli ihanaa kun Vappu Pimiä sanoi sanat että on aika kiittää teitä hyvät katsojat näistä vuosista koska tämä lähetys on hänen viimeinen Tanssii tähtien kisan ohjelmassa.
- Anonyymi00013
Kyllä kirjoitit osuvasti! Mitään ohjelmaa, missä tuo räähkä on olkut, ei ole voinut katsoa. Ei kerta kaikkiaan pysty.
Katselin tuota maajussille morsiainta, kun Mia Nuutila sitä veti. Pehmeä, sympaattinen juontaja, joka sopi kun nenä päähän ko ohjelmaan. Sitten tuli tuo räähkä, pystyin katsomaan max 30 min. Kova, kylmä-ääninen, räkättäjä, kylmä. Hyi saatana! Siihen jäi. Ämmän naamakin saa heti aikaiseksi oksennusreaktion.
- Anonyymi00007
Eipä ole Vapun mieskään löytänyt sitä hyvää ja oikeaa.
- Anonyymi00011
Ettei vaan Ukko huijaa naisten rahoja.
- Anonyymi00008
Kyllä niitä neuvoja voi antaa. Jos eka ei natsaa niin uutta matoa koukkuun. Vappukin ollut jo muutaman kerran naimisissa ennen kuin löysi lompakon.
- Anonyymi00010
Eikö vapulla ole ihan oma lompakko !
- Anonyymi00012
Tuon kananaivorääkyjän juttuja kukaan vaivaudu lukemaan.
- Anonyymi00014
Vappu se oli nuorena kova antamaan ja tietää miten annetaan.
Rikas täytyy olla ja miljoona omaisuus, sitten voi antaa.
Mistä näitä antajia sikiää, nyt hän on Kaliforniassa ja ilmeisemmin pyrkyri
pyrikii oikein maailman tähdeksi tohvelisankarinsa kanssa.
Rahalla saa ja hevosella pääsee. - Anonyymi00015
muuttakaa grölantiin niin putinin veli trumppi antaa kaikille millin rahaa
- Anonyymi00016
Menolippu tilattu !
Hyvästi sosialistit.- Anonyymi00017
Luterilaisuus kirkkoihin on perinyt eri lahkoissa hajottaa eksyttää. On yksi pelastaja .
- Anonyymi00018
Vappu Pimiän parisuhteen ikävä kääntöpuoli paljastui?
Puoliso yski ja yski ja yski. Hän yski semmosen puoli tuntia ennen kuin nukahti uudestaan. Mutta minä en, Vappu kertoo 24 tuntia nähtävissä olevassa stoorissaan.
Jopas oli järkyttävä uutinen. - Anonyymi00019
Pimiä avautui taas. Voi ei mitä se mies taas teki. Pakko kertoa koko maailmalle. että hän yski. Erittäin tärkeä tieto!
- Anonyymi00020
– Sanoin hänelle kyllä aika tiukasti, että olisit tietty voinut siirtyä sohvalle, Vappu virnistää
- Virnistävälle rouvalle ei tullut mieleen, että olisi itse voinut siirtyä sohvalle Eipä tullut, vaan piti kyykyttää sairasta "rakasta" miestään koko maailman silmissä. Minä minä minä.... on Vapulla vaikeaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231182
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192619On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 71557
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398