Finnairin johtoryhmäläisten porosafari

Anonyymi-ap

Lapissa järjestettiin tässä taannoin kansainvälinen lentoyhtiöiden konferenssi. Konferenssi oli lauantaina kello 18 alkaen. Finnairin johtoryhmä päätti järjestää avainhenkilöilleen samalla jotain miellyttävää. Päätettiin osallistua porosafarille mikä alkoi siinä sopivasti puolenpäivän aikaan kyseisenä lauantaina. Matka oli Seitatunturille. Siellä oli tarjolla kuumaa glögiä ja jotain pientä purtavaa ja sitten takaisin.

Paluumatkan alkaessa ilmeni kuitenkin jotain pieniä ongelmia. Paljastui että safariyrittäjä oli ylibuukannut paluumatkan. Koska vapaaehtoisia kiertotielle lähtiöitä ei ollut, niin arpa lankesi Finnairin johtoryhmän osalle. He saivat safariyrittäjältä korvaavan reitin. Reitti oli ensin Suomutunturille, siellä neljän tunnin odottelu, sitten Hillatunturille, sieltä Aavatunturille, josta sitten hiljalleen kokouspaikkaan. Perillä oltiin siinä puolenyön aikaan. Finnairin johtoryhmä ei ollut kuitenkaan ajatellut olevansa kokouspaikalla yötä vaan olivat suunnitelleen lähtevänsä saman tien pois lentäen. Mutta he olivat väsyneitä ja lentokonekin oli jo lähtenyt. Kokouspaikan hotellikin oli alueen ainoa ja se oli täynnä. Safariyrittäjäkin oli kadonnut jonnekin eikä vastanut soittoihin. Ei auttanut kuin istuskella hangessa se yö.

Seuraavalla viikolla Finnairin johtoryhmä otti närkästyneenä yhteyttä safariyrittäjään. Safariyrittäjä pahoitteli epämukavuutta mikä järjestelystä oli koitunut asiakkaille. Kertoi toimineensa vain yleisen käytännön mukaan ja kertoi asiaa koskevista EU pykälistä ja lupasi lähettää Finnairin johtoryhmäläisille vielä tikkarit.

3

987

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin kirjoitettu, naulankantaan.

    • Anonyymi00003

      Tällaista voi tapahtua vain diktatuurissa tai jossain banaanitasavallassa.

    • Anonyymi00004

      Luin juuri uutisista kuluttaja-asiamiehen kommentin koskien mökkien varauksia. Hän sanoi että sopimukset ovat lähtökohtaisesti sitovia..... Ei näköjään koske ainakaan lentolippuja vaikka sen on ostanut ja maksanut. Miksi siis muitakaan sopimuksia?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1369
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      738
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      52
      660
    4. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      82
      650
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      582
    9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      577
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      557
    Aihe