Nyt kyllä risteiltäs ihan paikallisessa vesistössä, katellaan jotain isompaa sitten myöhemmin, kun olen paremmassa iskussa.
30.7 lauantaina ristelemään torirannasta M/S ALEXANDRAlla klo 18.00, onkos mukaan lähtijöitä? Hintaa 15 egee/hlö.
Allekirjoittanut voi koittaa vastata kysymyksiin, mutta vastausten laadusta en ota vastuuta =)
Tuola tietoa siit touhusta enemmälti...
http://www.oulu.ouka.fi/matkailu/fin/risteilyt.htm
Ristelymiitti OULU
9
5451
Vastaukset
- Jaberon
Nooh..eihän tuo ihan mahrottomalta ajatukselta tunnu,varsinkin kun se sattuu viikonlopulle ja miulla on silloon jopa vapaa viikonloppukin töistä :)
- Sassu_n
no sama sitte olla jossaki viun Tervakoskelle sillo että risteilkää rauhassa ja pitäkää hauskaa ilima mua.
- RedDi
mä voisin joko tulla tai sit ainaki ilmestyy ottamaan teijät muut vastaan torille ku saavutte takasi. Kahtellaa.
- simone78n
Eihän sitä ens lauantaina pääse kun pitää olla rokkaamassa. Iltasella kenties persoonaani näkyy kaupungilla kuitenkin joten kaikkinainen törmäily on mahdollista.
- k-alma
viu mieki olen tuol kuuskan puolella vissiin sillo mutta takuu varmasti näkyy paarissa
- mrs_hyde
Oishan se ihan mielenkiintosta nähä noita tyyppejä joita tuolla oulu-chatissa yleensä on.. Mutta en varmaa ny mihinkää risteilylle eka lähtis.. ois helpompi jos ois semmonen että vois käyä vilasemassa ja sit hipsiä karkuun, heh.. no joo, tuskinpa kellään on hinkua tavata rouva hydeä.
- Uni-m-
Unimies haluaisi ainakin, vaikkapa siitä projektista ;)
- mrs_hyde
Uni-m- kirjoitti:
Unimies haluaisi ainakin, vaikkapa siitä projektista ;)
Joo, sun pitäs saaha kopio siitä kilpailunovellista nii lähtis se vanhussivusto sit käyntiin... :) Meikä sais kunnian olla sen sivuston eka kirjoittaja sitten. Mietin tässä vaa sille nimeä...hmm.. noh.. vaikkapa gerontologiset Goethet...? seniilit Shakespearet ?
- Uni-m-
ehkä miitti olisi parempi tehdä vaikka jossakin ravintolassa/baarissa niin jokainen uskaltaisi ja olisi varaakin näyttäytyä :)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678