Kenellä on?
Millaista se on?
Elämä chatissa
5
406
Vastaukset
- Anonyymi
kaikilla on, sellaista se on, kivaa se on ja ajatuksia herättävää! Eiks?=) Joskus jopa viihdeohjelmaa tai pelleshowta, uutiskatsauksesta puhumattakaan. Siellä, siellä se elämä on! Tahdoit tai et!
- Anonyymi
Kokevat chatin yhteisönä, ystävinään, perheenään, johon haluavat kuulua. Jota ilman eivät osaa olla. Ovat chatista hyvin riippuvaisia. Haluavat chattailuseuraa, mutta eivät liveseuraa. Koska ovat syrjäytyneitä ja sillä tavalla epäsosiaalisia ja epävarmoja persoonia.
- Anonyymi
Mut eiks tendenssi oo sellanen että ihmiset ei taho vastata puhelimeen tai avata ovea, jollei ole ihan satavarmaa tietoa siitä kuka soittaa tai koputtaa.
Mietin vaan että onks syrjäytyneisyys, epäsosiaalisuus tai epävarmuus jotenkin enemmän tyypillistä sättäreille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut eiks tendenssi oo sellanen että ihmiset ei taho vastata puhelimeen tai avata ovea, jollei ole ihan satavarmaa tietoa siitä kuka soittaa tai koputtaa.
Mietin vaan että onks syrjäytyneisyys, epäsosiaalisuus tai epävarmuus jotenkin enemmän tyypillistä sättäreille.Eräs näkökulma: yksi niistä monista:
Sättärit on varmaan osa inhimmmillisen introverttejä:
-tykkäävät omaksi valitsemastaan yleseurastaan (annetaan kaikkien kukkia kukkia vaan, muttei kaikkien puutarhoissa ihailla ) joku taso pitää olla kukkiessaki....
-Niks*Naks*pipipäät ei tunkeudu heidän/meidän omalle henkilö kohtaiselle alueellemme, he ketkä eivät puhuttele mukavasti kivasti ja kohteliaasti. Arvon mekin ansaitsemme, vaikka nostamalla itse kissan pöydälle, häntä pystyssä.
-Introvertti saa rauhassa sanoa ylellä mitä lystää, kenelle lystää, (vaikkaruksintakaa) saa olla minäXminäZminä ja päättää itse, mitä tekee, sanoo ja kenen kanssa. Ei tartte välittää kenenkään tunteista tai kohteliaisuudesta, käyttäytyä lapsellisesti ja narsistisesti, itseään kilpeään kiillottaen muiden typeryydellä..
-oppii valikoivan lukutaidon (oliks jossain puhetta sokeesta pisteestä ⚫, keskustelee vain niiden kanssa jotka kuuluvat samaan ÄO-kastiin tai saman harrastusgenren piiriin. Musa 💝on hyvä yhdistävä tekijä, sekin tietty kategorisoituna, korvamerkittynä viestinä. Musiikki puhuttelee 🎵🎵🎵
- Pitää itseään muista fiksumpana ja kiinnostavampana (ette te kuitenkaan ymmärrä mitä mä yritän sanoo): ruudunhan voi aina sulkea ja keskustelusta poistua kun sille tuntuu, jos ahdistaa. ja ne jotka on erimieltä, nehän voi aina poistaa näkyvistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 62915
- 119704
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp80698Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm44649- 39636
- 87571
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante111543- 38492
- 41481
- 72463