Jee... Neste ilmoitti ettei enää toimita polttoainetta Teboilille! Venäjältä ei voi tuoda, koska sitä ei ole. Toivottavasti ST1 ei myy sitä ruotsissa jalostettua! Jos myy, niin saa pitää pensat, ostan Nesteeltä!
Teboilin loppu!
27
627
Vastaukset
- Anonyymi
Teboililla on 360 miljoonaa velkaa. Ennustan että kun toiminta loppuu vuokrat jää maksamatta ja asema jää autioksi. Loviisan kaupunki joutuu kaivamaan säiliöt ja ennallistamaan alueen. Siinä palaa taas satoja tuhansia euroja! Eli huomattavasti enemmän mitä on vuokratuloissa saatu!
- Anonyymi
ei maksa se maksaa kenen pytinki oli vuokralla tai ei
- Anonyymi
Ei maksa kun ei pysty! Tää 360 miljoonaa on pankkivelkaa ja ensi kuussa rahaliikenne seis.
- Anonyymi
Mitenköhän pitkään tuo Karhulassa oleva Rajamarket saa toimia? Sehän on kokonaan venäläisten omistama, johtoportaasta lähtien. Persnettoo on tehnyt viime vuodet niin joku pesupaikka voi olla.
- Anonyymi
Ei taida olla venäläisessä omistuksessa. Kaupparekisterin tiedoissa Vaalimaan kauppakartano Oy:n (1090195-3) omistajat ovat jokainen Suomen kansalaisia. Nimi ei ole tae kansalaisuudesta.
- Anonyymi
Helsingin Sanomat kirjoitti, Suomessa on kolme täysin venäläisomisteista yritystä. Teboil, Rajamarket ja joku nikkelifirma.
- Anonyymi
Ei Teboil lopu vaihtuu nimi vaan ja se on hyvä asia säilyy kilpailu
- Anonyymi
Kaunista tekstiä. Monipuolinen kuvaus ylijäämistä ja alijäämistä.
Kuitenkin jäi epäselväksi miksi kuntalaisille ei voi tehdä mitään hyvää vaikka tulos olisi kuinka hyvä?
Esim hammaslääkäriin pääsy on tuskan takana.
Kun kuvassa poseerasi 2 hyvinvoinnin ammattilaista niin heitä ei tietenkään hammaslääkäriin pääsyn vaikeus/mahdottomuus haittaa. Rahallahan aina saa mitä tarvitsee.
Kateellisena luin Porvoon artikkelia : bussilla ilmaiseksi jopa 2 kk ajan! Kuulemma ajattelevat autoilijoita. No, saa tuossa autottomatkin helpotusta päinvastoin kuin Loviisassa missä autoton pääsee vain kävellen lähikauppaan.
Valtiotasolla ollaan huolissaan ihmisten syrjäytymisestä mutta ei Loviisassa missä kaikki harrastukset mahdollistetaan vain auton omistajille.- Anonyymi
Osaako joku sanoa mikä tässä tekstissä on sääntöjen vastaista kun se sensuroitiin tuolta omasta ketjustaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaako joku sanoa mikä tässä tekstissä on sääntöjen vastaista kun se sensuroitiin tuolta omasta ketjustaan?
Yritin tehdä tästä omaa ketjua eestline-lehden artikkelin mietteistä mutta sensuuri iski diktatuurissa.
Ehkä se lehden nimi on sääntöjen vastainen niin laitoin tuohon tuollaisen salaväännöksen nimestä. Ehkä arvaatte mikä ilmaislehti ilmestyy joka keskiviikko?
- Anonyymi
Onhan skeittipuisto rakennettu. Toimii muun muassa kiihdytysalueena Skodalle kun pitää kyntää nurmikkoa uudestaan!
- Anonyymi
Joku ehti siis jutun lukea ennen pikasensuuria?
Lehdessä oli hieno uutinen jossa näkyi kuvassa kaksi ramppia asfaltilla. Upeeta! Lupaus nuorille on täytetty!
En ole nuori enkä ikinä skeittaa. Arvostelen vain tuota ikuista valehtelua ja teeskentelyä.
Minulle oli yllätys että ne niin röyhkeästi petti myös nuoret kun monesti näkee että nuoria kehutaan maasta taivaaseen.
- Anonyymi
Uusi kuntapäällikkö pahoitteli että rakennusprojektit eliitin huvituksiin joudutaan siirtämään vuodella.
Eikö kukaan ole kertonut uudelle päällikölle että tähän on Loviisassa totuttu. Nimittäin odottamaan vuosikausia luvattuja projekteja. - Anonyymi
Vuosikausia odotettiin koirapuistoa. Sitten se rakennettiin. Kävelen päivittäin ohitse.
Koko se aika mitä on ollut käytössä, olen nähnyt neljä kertaa ihmisiä koirien kanssa siellä. Eli aivan turhaan rakennettiin! Poisheitettyä rahaa!- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa
- Anonyymi
Ei ole tietoja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole tietoja
Nå ån tietåå! Se on aina tyhjä kun kävelee ohi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nå ån tietåå! Se on aina tyhjä kun kävelee ohi.
Aina kun minä kävelen ohi niin on porukka
- Anonyymi
Ota valokuva! Viikon kun lymyät saat ehkä koiran kuvattua.
- Anonyymi
Ei ole tarvetta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole tarvetta
Ei todellakaan tarvitse ottaa mitään kuvia sen kun kävelet ohi niin näet porukkaa.
- Anonyymi
Kerro minullekin milloin pitää kävellä. Juhannuksen jälkeen olen nähnyt kolme koiraa. Nyt kun lumet tulee, hakekaa jälkiä jos löytyy!
- Anonyymi
Tänään oli ja paljon
- Anonyymi
Siis paljon tankkaajia Teboililla?
- Anonyymi
No nyt se on sit loppu! Vihdoinkin. Hinnastossa pelkkiä viivoi. Saatte nähä niin kaupunki joutuu korjaan kaikki vekottimet pois. Kaivaa pöntöt maasta ja fyllaa sepelil.
Tulee maksaan enemmän ku mitä on vuokria saatu kaikki nää vuodet! Teboil anoi yrityssaneeraukseen, eli konkurssi tulos!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172687Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162480
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142065Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727