Useimmat nykyaikaiset avoimen lähdekoodin pelit vaativat nykyään SDL2:n ja pian SDL3:n. Mutta AmigaOS 3.x:ssä (68k ja WarpOS) olemme edelleen jumissa vain SDL1.2:n kanssa. Tämä toimii tietysti vain high-end Amigoissa, SDL2 olisi pääasiassa liian hidas OCS/ECS/AGA-Amigoille, mutta ehkä Pistorm32:lla voisi toimia.
Rahoitusta haetaan projektiin, aika halvalla menee, jos on alle 2000€.
https://www.gofundme.com/f/sdl2-for-amigaos-68k-and-amigaos-warpos
SDL2 tuki Amigalle (68k ja WarpOS)
Anonyymi-ap
2
355
Vastaukset
- Anonyymi
Siinähän 2000 € saatiin kerättyä, jopa SDL3:sta yritetään toteuttaa Amigalle.
Mitä tarvitaan: Picasso96, CyberGraphX, PiStorm, Vampire and similar will be the “primary homes” for SDL2 on AmigaOS 3.x.
SDL2 ei tue esim. 8-bittisiä värimääriä, joten ei toimi ilman uutta näytönohjainta classic Amigassa, mutta esim. ApolloV4:ssa (Vampire) on riittävän hyviä näyttötiloja SDL2:lle. - Anonyymi00002
Salainen deitti tänä yönä? 👀 Klikkaa tästä https://Debbie.hoty.lat/Debbie#/?/?/j5gchacvx
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-529220Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036548Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1246273Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1494817- 1674636
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.933233- 1692351
- 652218
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592166- 571997