Miksi Groove Fm on muuttanut formaattiaan huonompaan suuntaan? Sitä on ollut mukava kuunnella mihin vuorokaudn aikaan hyvänsä lueskellen kirjaa tai pelkästään kuunnella tekemättä mitään. Musiikki on letkeätä paljon jatsahtavaa rytmimusiikkia ja mikä tärkeintä siellä eivät mölise kaikenkansan suosikkivikisijät. Kanavalla ei kuule mitään puheohjelmia eikä muuta sivareiden kannanottoja. Ainoastaan uutisia parinminuutin verran tasatunnein.
Pitäkää taso entisenlaisena!
Pitäkää taso entisenlaisena!
Vastaukset 27
Vanhimmat
Olen huomannut saman laadun pudotuksen. Pitänee kai hakea joku toinen kanava tai siirtyä kokonaanSpotifyihin tai muuhun vastaavaan.
Ei nyt kannata pitää randommusakanavana, kun kohta tulee uusi(a) alueita, mm. Turku. :)
Sanomat vuokraa Mad men medialle verkon?
Mökkiradion taajuuden.
Siihen jotakin klassikkoasemaa, nostalgia tyyliin.
Classic Shits
On jo Turussa. 😎
Aloittaa marraskuun alussa 👍
Tätä pettymystä ei olisi tapahtunut, jos olisit kuunnellut Pookia. Miksi? No siksi koska Pooki on paras. Pooki pitää aina laadukkaan tasonsa. Pistäppä se Pooki päälle ja laita ratio niin kovalle että kuuluu sinne saunaan.
Tämä on täysin totta. Miksi miettiä miten paskoiksi muut kanavat ovat menneet, kun löytyy myös kiistattomasti raikkain, viihdyttävin ja elämänilon syttymään saava laadukkain mahdollinen, eli Pooki. Pooki siis päälle ja unohda murheet!
Pookin omistaja on Bauer media. Taustalla on oligarkki joka välttelee julkisuutta. Hyödyllinen idiootti mainostaa tällaista toimijaa.
Mitä sitten? Mitä väliä kuka omistaa, kun sisältö on laadukasta suomalaisten tekemää ja lähetetään Suomesta suomeksi suomalaisille. Saa omistaa vaikka kiinalaiset. Ei se Pookin parhauteen vaikuta.
Huvittaa noi sun olikarkkipsykoosit. Kiitos hyvistä nauruista 🤣
Olikarkki välttelee julkisuutta🤣🤣🤣🤣 ei jumalauta mitä settiä 🤣🤣🤣🤣
Hyvät sulla on jutut!
Venäjän mielinen olikarkki vielläpä! 😡
Huutista! 🤣 jutut vain paranee🤣 sähän varsinainen kuoliaaksinaurattaja olet 🤣🤣 kerro lisää 🤣🤣
Tulipa sinulla taas monta huutisviestiä peräkkäin, kun joku toteaa tosiasioita. Näyttää käyvän kovasti egosi päälle tämä asia.
Onko olikarkkeja saatavissa kauppojen irto-olikarkkihyllystä?
Tosiasioita, mitäpä muutakaan 🤣🤣 Huutista, ihan helvetisti huutista!🤣🤣
Huutista!
Miten voin todentaa nämä "tosiasiat"? Kerro luotettava lähde väitteillesi.
kovasti on hätä siellä?
Hätä tuntuu olevan tällä perättömien väitteiden levittäjällä
Omistajan tiedot voi kuka tahansa selvittää. Laitatko samalla muuten pari linkkiä, että milloin Bauerin omistaja on esiintynyt julkisuudessa? Eikö löydy? Hmm...ihan kuin välttelisi julkisuutta.
Miksi jonkun radiofirman omistajan edes pitäisi esiintyä julkisuudessa? Ei se omistus tee hänestä julkisuuden henkilöä. Miksi se edes kiinnostaa? Vai oletko ihastunut ja etsinyt kuvakontenttia? Huutista!
Miksi esim. Kimmo ei ole julkkis? No koska ei halua olla.
Jazz takaisin Groovelle!