Ossi koulutti myös pahinta mahdollista katastrofia vastaan soittokuntaa eli rytmihäiriötä vastaan.
Ossin (VKK) haastavin saavutus oli kuviotanssin opetus soittokunnassa.
20
214
Vastaukset
- Anonyymi
Ottaako esikuntarottaa noinm kovasti pattiin aikuisen oikean sotilaan suora puhe? HO HOO,HO HOO!
- Anonyymi
Rottaa ottaa kovasti pattiin. HO HOO, HO HOO!
- Anonyymi
Älä Ossi taas hermostu noin kovasti. Yritä hengittää. olet ihan sininen. Rauhoitu hyvä mies.
- Anonyymi
Ossin perustavaa laatua oleva ongelma oli se, että Ossi ei kyennyt hahmottamaan kokonaisuuksia ja johtamisesta Ossilla ei ollut mitään hajua, siksi jättivät ylilutiksi ja laittoivat pihalle.
- Anonyymi
Ossi osasi kouluttaa kuviotanssia siten, että kuviotanssijoilla jalat liikkuu muttei pää.
- Anonyymi
Ossi osasi nähdä kuviotanssin kokonaisena performanssina, samoin kuin VKK rynnimisen politiikan kärkeen. Ossi osasi myös johtaa kuviotanssia naismaisen pehmeästi.
- Anonyymi
Ossi lanne teki silloin taikaliikkeen, moni homppeli pudotti alaleukansa ihan auki!
- Anonyymi
Ossin ryhtiliike oli homppeli piireissä legenda.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ossin ryhtiliike oli homppeli piireissä legenda.
Ossi teki teryleenistä kansan suosikin köyhien keskuudessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ossi teki teryleenistä kansan suosikin köyhien keskuudessa.
Ossin ryhtiliike lähti lantiosta.
- Anonyymi
Ossi kävi 40 kertaa Leningradissa harjoittelemassa perän vatkaamista yhdessä neuvostoupseerien kanssa. Näin Ossista tuli tiputanssin maestro soittokuntaan.
- Anonyymi
Kapi ylennettiin jo palveluksessa kapteeniksi ja sitten vielä johtajaksi suoraan Valiolle, keskustalainen firma palkitsi Kapin upean uran hienosti. Kapi oli myös sissikoulutettu, mutta siihen pääsee vain parhaat ja pätevimmät sotilaat. Muut lähinnä soittokuntiin tanssinopettajiksi.
- Anonyymi
Musiikkikapteeni Saksa on ollut kaukaa viisas. Saksasta tuli musiikkieverstiluutnantti. Ossi jäi ylilutiksi.
- Anonyymi
Ossia suututtu väessä, kun ei edes alokkaat ottaneet tosissaan Ossin vouhotusta ja sinkoilua. Ossilta puuttui uskottavuus ja johtajuus.
- Anonyymi
Ossi oli jo nuorena sellainen pyrstöään heilutteleva sipsuttelija.
- Anonyymi
Ossi oli ihqu teryleenissä, tuo pohjolan vaaleanpunainen possu.
- Anonyymi
Väyrynen myös kansantanhusi kovasti, olisiko Ossi siksi kova Väyrysfani, ja myös venäjäkiima yhdistää heitä.
- Anonyymi
Tursu lähti tanssimaan ripaskaa venäjälle. HO HOO, HO HOO! Jalat käy Tursulla kuin pulunruokkijalla kädet!
- Anonyymi
Ossin tiputanssi varikkomuodostelmassa oli legenda! Ossi johti sitä vimmattuna ja pää märkänä. Jalat liikkui muttei pää.
- Anonyymi
Ossilla ei ollut sotilaallisia kykyjä ja Ossista tehtiin nuottitelinevarikon vastaava. Ossi tuntee varikkomuodostelman.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai11710002Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694842Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73300Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142507Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071740Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551560- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591454Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661392