Seuratkaahan nuita purolassakin teboililla tankkaajia miten korvat luimussa tankkailevat kotteroitaan🥸
Näyttävät todellisen moukkamaisuutensa 🖕
Korvat luimussa
13
344
Vastaukset
- Anonyymi
No eivät siis ainakaan ole kuhmolaisia.
- Anonyymi
Minä olen havannoin suoraselkäisiä ihmisiä jotka ei kartellille kumartele.
- Anonyymi
Voivoi, minulla taitaa sittenkin olle muuta tekemistä....
- Anonyymi
Vasemmistoliittolaiset ovat tukitankkaamassa Teboililla. Tää on viimeinen taisto...
- Anonyymi
Oletko varma että ovat vasemmistoliittolasia ? Saattavat hyvinkin olla, sillä vaaleissa vas.liitto oli ykköspuolue Purolassa. Eikä kepu tai persut niin kuin muualla. . Purolassa ollaan edistyksellisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko varma että ovat vasemmistoliittolasia ? Saattavat hyvinkin olla, sillä vaaleissa vas.liitto oli ykköspuolue Purolassa. Eikä kepu tai persut niin kuin muualla. . Purolassa ollaan edistyksellisiä.
Persut oli Purolassa kuntavaaleissa sijalla 5. Ihan hyvä sija, mutta nyt uhkaa seuraavissa vaaleissa jäädä 6:nneksi
- Anonyymi
Sieltä sais nyt hyvää kontenttia oikein livestreamiä kun kaiken maailman temuttajat ja tumputtajat käy siinä tankilla 🤡🙈
- Anonyymi
Niin käyvät tankkaamassa samaa bensaa jota saa nesteeltä mutta yleensä 10 senttiä/ litra halvemmalla. Pitäisikö se neste pistää boikottiin kun kaikki nämä sotavuodet se on kaikessa hiljaisuudessa myynyt teboilille bensaa.
- Anonyymi
Siinäpä se just piileekin että maksetaan se 0.10 enämpi niin saadaan sponssattua sotaaa ja saavat varmaan hyvänmielen jotenkin kieroutuneella tavallai. Vas vas vasempaan päin vilkuilevatkin tankilla kattokaas itte, huvittavan näköstä!
- Anonyymi
https://www.is.fi/autot/art-2000009850575.html
"Se, joka tänä päivänä ostaa Teboilin asemilta, tukee Venäjän aloittamaa sotaa Ukrainaan vastaan. Teboilin omistaa kokonaisuudessaan venäläinen öljyjätti Lukoil ja rahat menevät Venäjän hallinnolle sodan rahoittamiseksi." - Anonyymi
Suomen Leijona ei vapise .
Vain moukat pelkäävät Purolan Teboililla tankkaamista päivänvalossa . Suomessa ei ole kätyreitä ja jossa sellaisia havaitaan niin Nato joukot tulevat turvaamaan Teboililla tankkaamisen.
Tässä Suomen taloustilanteessa ja maa- ja metsätalouden ahdingossa on turvauduttava jokaiseen centtiin jonka yrittäjä saa kustannuksistaan pois leikattua.
Venäjä ja Ruotsin kanssa yhteistyössä kehitetty Valmetti vaatii toimiakseen Glukoilin tuotteita. Dieseliä sitä Teboilin nyky traktoreihin soveltuvaa polttoöljyä ja hydrauliikkaan ja mekaaniseen voiteluun soveltuvaa Monitran öljyä joka tietenkin on venäläinen tisle. Venäjän ja Suomen traktoritehdas hanke kaatui näihin pakotteisiin vaikka AGRO Valtara on Trumpin johtaman Suurvallan omistuksessa.
Toki usein tankatessa Teboililla katselen haikein mielin kohti itää . Muistelen niitä aikoja jolloin päiväviisumilla sai polttoaineet 0,5 eur /litrahinnalla ja tupakat 8 eur. kartonki.
Kaljalavasta ei tarvinnut paljon puliittaa eikä myöskään vahvemmasta alkoholista. Alkoholin jakelu toimi myös mallikkaasti venäläisten marketti shoppailijoiden välityksellä. - Anonyymi
LUK-oil on ilmoittanut luopuvansa Suomenkin Teboil-ketjusta. Ennustan, että ostaja on Neste, joka pistää sille tarpeettomat asemat kylmilleen ja jatkaa sopivissa paikoissa sijaitsevia asemia Neste- kyltin alla. Se näkee joka elää.
- Anonyymi
Tasajako St1:n kanssa. Onko niitä muita enää olemassakaan
Muistan hyvin Purolassa TB, Kesoil ja tien toisella puolen Nopshell. Ja kaikissa baari ja tytöt tuli keskustasta meitä Purolan poikia vahtaamaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2286476Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r394540Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi914378Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli64196Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s383686Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1173608Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673588Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava223499SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713263Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739532415