Stalkkaamisesta

Anonyymi-ap

Otsikossa tollanen muotisana, mut melko hyvin se kuvaa sitä mistä on kyse. IMO. Mutta itse asiaan.

Jos stalkkaa niin ei varpisti ainakaan kannattais kertoa kohteelleen että sitä stalkataan. Eihän siitä kai voi kuvitella mitään hyvää seuraavan, vähintään saa vain stalkkausta vihaavan ihmisen vihaisemmaksi. Jotkut voi tietty iloitakin saamastaan huomiosta, mut se ei oo mun juttu eikä se oo tämän kirjoituksen aihe.
Mä en oo aikoihin tuntenut oloani paskemmaks kun noiden: "hei mä stalkkaan sua" ja "hei mä tiedän mitä sä teet" ilmoitusten yhteydessä. Niistä tulee jotenkin tosi loukattu olo. Ne rajoittaa ja kaventaa mun olemisen iloa.
Ei mulla tämän kummempaa.

8

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Stalkkaamalla ei kenenkään suosiota voita. Ahdistavaa on.

    • Anonyymi

      Pitää järjestää kaikille vahtivuorot, että seurataan. että stalkataan. että pystytään pitämään juorut ajan tasalla. Ei oo kyse lainkaan rikollisesta stalkkaamisesta, kun se annetaan tiedoksi ja tehdään ihan julkisesti. seuraamalla ruutua. Kiitos kun jotku pitää meidät ajan tasalla. kaikesta päivää polttavasta. Vähän ku seurais temppareita - kauneita ja rohkeita!

    • Anonyymi

      Nii mun ois pitäny osata kertoo että noi ilmot tulee niinku vaan mun silmille, et ei niitä koko jengi nää

    • Anonyymi

      Heti pois sellaisesta paikasta ja seurasta joilla on negatiivinen vaikutus olemisen iloon❗

      • Anonyymi

        Ne tulee ihan väkisin punaisille kertomaan mielipiteitään, toisinaan kirjoittelevat yleen, tietämättä kuinka kauhealta se tuntuu. Yrittävät droppaa iloista hauskaa tunnelmaa.


    • Anonyymi

      Vem som stalkar?

      • Anonyymi

        Stalkkeri on termi, jota käytetään kuvaamaan henkilöä, joka häiritsee tai seuraa toista henkilöä pakkomielteisesti.
        Stalkkerit voivat käyttää erilaisia keinoja, kuten sosiaalista mediaa, puhelinsoittoja tai fyysistä seurantaa,
        ja heidän käyttäytymisensä voi aiheuttaa uhkaa tai pelkoa uhrille.
        Stalkkerointi voi olla rikos,
        ja se on laissa säädelty monissa maissa. Termi on yleistynyt erityisesti internetin ja sosiaalisen median aikakaudella, jolloin stalkkerointi on saanut uusia muotoja ja välineitä. ym ym ym


    • Anonyymi

      Toiset tulevat chattiin vain keskustelemaan. Mutta ne addiktit harrastaa siellä vain stalkkaamista. Kyttäävät mm.kuka on minkäkin nimimerkin takana. Uskovat vakaasti tietävänsä vainoharhojensa vallassa. Sitten huutelevat siellä yleisellä, että noin se paljasti itsensä, minä tiedän kuka toi on. Koska minä olen sairaanloinen kyylä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      248
      7539
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      139
      3961
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      117
      2218
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1657
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      46
      1500
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1392
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      342
      1214
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1012
    9. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      8
      953
    10. Milloin palaat

      Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
      Ikävä
      23
      948
    Aihe