Veikko Niemi (PS) palkkasi myös oman poikansa avustajakseen.
Enää 339999 työtöntä työllistämättä.
Hallitus on työllistänyt toisenkin henkilön
10
85
Vastaukset
- Anonyymi
Upea ratkaisu.
- Anonyymi
Upeaa "työreformia".
- Anonyymi
Hallituksen työelämäuudistus alkaa tuottaa tulosta. Joko hallitus löysi
Satoselle hommia ? Jonkun päällikön paikan ?- Anonyymi
Ehkä se pääsee jonkun persun eduskunta-avustajaksi.
- Anonyymi
Persuille ei ole mitään pientä korruptiota vastaan.
- Anonyymi
Ettekö te sitten palkkaisi omaan työpaikkaanne lastanne? Minä ainakin tein niin kun olin töissä isossa organisaatiossa. Ehdotin oman lapseni palkkaamista kesätöihin ja hän pääsi. Ei kylläkään sitä alaa valinnut kun lähti opiskelemaan.
- Anonyymi
Itse en ollut yksityisyrittäjä enkä firman hallituksen jäsen. Silti se työpaikka missä työskentelin, työllisti myös lapseni kun olivat saaneet opiskelunsa päätökseen. Emme kuitenkaan työskennelleet samassa firmassa samanaikaisesti.
Mutta, mielestäni kyllä tulisi eduskunnassa olevien kansanedustajien sekä ministerien avustajien olla vähintään valtiotieteitä ja juridiikkaa opiskelevia tai kunnanvaltuutettuja siitä kunnasta josta ministeri/kansanedustaja valittu eduskuntaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse en ollut yksityisyrittäjä enkä firman hallituksen jäsen. Silti se työpaikka missä työskentelin, työllisti myös lapseni kun olivat saaneet opiskelunsa päätökseen. Emme kuitenkaan työskennelleet samassa firmassa samanaikaisesti.
Mutta, mielestäni kyllä tulisi eduskunnassa olevien kansanedustajien sekä ministerien avustajien olla vähintään valtiotieteitä ja juridiikkaa opiskelevia tai kunnanvaltuutettuja siitä kunnasta josta ministeri/kansanedustaja valittu eduskuntaan.Mitä, tarkoitatko ettei näillä palkatuilla sukulaisilla ollut kolutusta? Missä siitä mainittiin? Ei tullut mieleenikään, että olisivat kouluttamattomattomia jotain tee-se-itse-miehiä ja -naisia.
- Anonyymi
PS:llä ei ole mitään korruptiota itse harjoittamaansa vastaan.
- Anonyymi
Kanan edustajien virkoja pitäisi lisätä monin kertsiksi ja kutsua niihin matuja
meillä on jo nytkin karmea puute kansan edustajista
ja taas matut ovat valmiitaa ihmisiä ei tarvi kouluttaa tipaakaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544826
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774328- 1333993
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493721Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793538- 1003088
- 542915
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172534