Kuka osaa sanoa, miksi pohjoismaalaiset joukkueet karttavat Hesa cuppia, Ruotsista on yksi joukkue, Tanskasta tai Norjasta ei sitäkään vähää; venäläisiä, ukrainalaisia ja sen sellaisia on sitten pilvin pimein.
YYA Hesa cup
2
316
Vastaukset
- Palloilija
No ehkäpä niille on muualla pohjoismaissa/Euroopassa tasokkaampia turnaukisia. Miksi tuhlata rahaa johonkin HesaCupiin joka on vieläpä täyttä pelleilyä.Kyllä se täytyy todeta ettei heikkolaatuinen ja -tasoinen HesaCup mitään huippujoukkueita turnaukseen vedä. Tämä on kylmä fakta.
- asdaaa
Palloilija turha vetää noita juttuja ihan hatusta. Ai ei maailman 4. suurin nuorten jalkapalloturnaus kiinosta? Syy ei ole myöskään tasossa, taso on huippu-luokkaa.. En usko, että edes Ruotsin parhaimpiin kuuluvat joukkueet voittaisi noin vain.
Syy on pikemminkin se, että Ruotsissa pelataan lähes samaan aikaan Gothia-cup, Tanskassa puolestaa Dana-cup ja Norjassa Oslo-cup, jotka ovat kaikki melko saman kokoisia- ja tasoisia turnauksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017403
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784913- 794809
- 1324218
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83008- 522639
- 402541
- 462186
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102181Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211820