Mitä kautta voi varata matkan?

tihk

Seychellien kävijät! Mitä kautta olette hankkineet matkat? Järjestääkö joku suomalainen yhtiö matkoja vai pitääkö etsiä ulkomaalaisten kautta?

3

2852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reissaaja

      Lentoja järjestää ainakin, jonkinverran kritiikkiä keskusteluissa/julkisuudessa saanut, Intia-Keskus (www.intiakeskus.fi)

      Itse olen ollut kyseisen matkatoimiston käyttäjä lähes 20 vuotta ja erittäin tyytyväinen sellainen. Matkustinpa kauas itään, länteen tai etelään, aina on käyttökelpoiset vinkit ja palvelut matkaa valmistellessa löytyneet sieltä. Pulaan jouduttuani olen saanut sieltä apua myös itse matkakohteeseen, sähköpostitse. Hinnat ovat lisäksi taatusti kilpailukykyiset, mikäli matkustat pidemmäksi aikaa. Viisumit kannattaa useimmiten hankkia itse. Alle kolmen viikon matkoja kannattaakin sitten jo vertailla asumiset ym. sisältäviin valmismatkoihin...

    • Mimmi

      Me tilasimme räätälöidyn matkan Suomen Matkatoimiston kautta. Hinta 6.455,- € puolihoidolla kahdelta henkilöltä. 12 vuorokautta (Mahe, La Digue, Praslin sekä Mauritius). Helin Matkat ainakin myös järjestää ko. kohteeseen matkoja.

      • Ässällä

        me varattiin lennnot E-Bookersin kautta ja hotellit itse nettivarauksella olemalla itse yhteydessä suoraan majoituspaikkaan. Mun tietojen mukaan sinne ei voi matkustaa jos ei ole varattu ho hotellia etukäteen tai muuta luotettavaa majoitusta. Nk. hang-around -tyyppejä ei sinne edes päästetä. Me oltiin siellä vain 6 vrk ja hintaa kertyi (lennto paritalon puolikas rannalla) n. 3000 euroa. Mahtipaikka, ei voi muuta sanoa. Ainoa, joka on tosiaan jäänyt mieleen niin että varmasti mennään toistekin. Meitä oli matkalla siis 2 aikuista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2191
    2. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      99
      2191
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      48
      2033
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1517
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      213
      1462
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1376
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1356
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1141
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1056
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      26
      1006
    Aihe