Mitä kautta voi varata matkan?

tihk

Seychellien kävijät! Mitä kautta olette hankkineet matkat? Järjestääkö joku suomalainen yhtiö matkoja vai pitääkö etsiä ulkomaalaisten kautta?

3

2859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reissaaja

      Lentoja järjestää ainakin, jonkinverran kritiikkiä keskusteluissa/julkisuudessa saanut, Intia-Keskus (www.intiakeskus.fi)

      Itse olen ollut kyseisen matkatoimiston käyttäjä lähes 20 vuotta ja erittäin tyytyväinen sellainen. Matkustinpa kauas itään, länteen tai etelään, aina on käyttökelpoiset vinkit ja palvelut matkaa valmistellessa löytyneet sieltä. Pulaan jouduttuani olen saanut sieltä apua myös itse matkakohteeseen, sähköpostitse. Hinnat ovat lisäksi taatusti kilpailukykyiset, mikäli matkustat pidemmäksi aikaa. Viisumit kannattaa useimmiten hankkia itse. Alle kolmen viikon matkoja kannattaakin sitten jo vertailla asumiset ym. sisältäviin valmismatkoihin...

    • Mimmi

      Me tilasimme räätälöidyn matkan Suomen Matkatoimiston kautta. Hinta 6.455,- € puolihoidolla kahdelta henkilöltä. 12 vuorokautta (Mahe, La Digue, Praslin sekä Mauritius). Helin Matkat ainakin myös järjestää ko. kohteeseen matkoja.

      • Ässällä

        me varattiin lennnot E-Bookersin kautta ja hotellit itse nettivarauksella olemalla itse yhteydessä suoraan majoituspaikkaan. Mun tietojen mukaan sinne ei voi matkustaa jos ei ole varattu ho hotellia etukäteen tai muuta luotettavaa majoitusta. Nk. hang-around -tyyppejä ei sinne edes päästetä. Me oltiin siellä vain 6 vrk ja hintaa kertyi (lennto paritalon puolikas rannalla) n. 3000 euroa. Mahtipaikka, ei voi muuta sanoa. Ainoa, joka on tosiaan jäänyt mieleen niin että varmasti mennään toistekin. Meitä oli matkalla siis 2 aikuista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4217
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3465
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      36
      3051
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2568
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2207
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1959
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1949
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1817
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      394
      1516
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1318
    Aihe