Kolmen vuoden välein kersa,että saa elää tuilla,ei tarvii töihin. Eri miehille lapsia.
Miksi teette lapsia rahan takia
4
178
Vastaukset
- Anonyymi
No eikun kokeilemaan???
Lapsen kanssa oleminen on kolme vuorotyötä ja huonoja yöunia.
Jos olet työssä, palkka putoaa 60%:iin. Lapsilisä on naurettava 100€/kk ja sillä saat hädintuskin vaipat.
Mikään tuki ei tuo onnea eikä iloa niin pientä se on. Vauvat ovat usein myös kipeitä.
Suomessa ei tehdä lapsia ja meidän ongelmat johtuvat siitä. Nyt meillä on yli 70 vuotiaita miljoona. Lapsia alle 15v vain 860 tuhatta ja tämä laskee kaiken aikaa. 2030 enää 760 tuhatta.
Meidän pitää purkaa noin miljoona asuntoa, purkaa kouluja. Ihmiset ovat niin laiskoja, oman napaan tuijottajia, miehet surkeuksia.
Ehdotan että jokaisella uudelle vauvalle vauvarahaa 50 tuhatta euroa! Näin aluksi.
Kiitos!- Anonyymi
Ehdotan, että vanhemmuuteen suhtauduttaisiin tasa-arvoisesti ja isätkin voisivat jäädä viettämään laatuaikaa omien lastensa kanssa ja naiset menisi töihin tai vaikkapa armeijaan tms.
- Anonyymi
Ei Suomessa tee lapsia, kun maahanmuuttajat, vai niitäkö syyllistät, sitten olet rasisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678