Kerrankin joku tarjoaa kunnon ilotulituksen.
Mahtava ilotulitus
21
448
Vastaukset
- Anonyymi
ja niin timanttista porukkaa firmassa töissä!
- Anonyymi
Mä sanoin Joroisten jälkeen, kun kaveri kysy, että mitä Venäjä seuraavaksi tekee. Sanoin: "Ne vois maksaa ilotulitetehtaan työntekijälle kymppitonnin, että heittää tupakan tumpin väärään paikkaan."
- Anonyymi
Miten laivakontti voi palaa?sehän on tehty teräksestä.nuohan on pitäny sytyttää sisältäpäin ja jättää ovet auki.
- Anonyymi
Toivottavasti oli luvat kunnossa.
- Anonyymi
Mitkä luvat?
Kyllähän ilotulitusfirmalla on luvat kunnossa kun se on kaupparekisterissäkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitkä luvat?
Kyllähän ilotulitusfirmalla on luvat kunnossa kun se on kaupparekisterissäkin.Kyllä, mutta lainsäädäntö ja ohjeistus on täysin puutteellinen ja retuperällä?
Eikö näillä varastoilla ole mitään ohjeistusta saati valvontaa ?
Voisi olettaa palotarkastuksien koskevan myös varastointia? Näihin varastoihin pitää soveltaa räjähdelainsdäntöä, eikä pelkkä ilotulite lepsulla ohjeistuksella. Onhan tuo älytöntä, jos kontit olleet luvallisesti vieri vieressä, herätys Tukes ym viranomaiset! Nyt ei olla Kiinassa jossa paukkuu säännöllisesti vastaavat varastot ja tehtaat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, mutta lainsäädäntö ja ohjeistus on täysin puutteellinen ja retuperällä?
Eikö näillä varastoilla ole mitään ohjeistusta saati valvontaa ?
Voisi olettaa palotarkastuksien koskevan myös varastointia? Näihin varastoihin pitää soveltaa räjähdelainsdäntöä, eikä pelkkä ilotulite lepsulla ohjeistuksella. Onhan tuo älytöntä, jos kontit olleet luvallisesti vieri vieressä, herätys Tukes ym viranomaiset! Nyt ei olla Kiinassa jossa paukkuu säännöllisesti vastaavat varastot ja tehtaat.Ei ole firman vika jos lainsäädäntö ei ole ajantasalla.
- Anonyymi
Mikä nyt paukkuu, kolme pamausta kuulunut Hämeenlinnassa noin klo 10-10:15
- Anonyymi
Hyvää uutta vuotta vaan sinne Janakkalaan !
Varmaan vuosisadan komein ilotulitus siellä. - Anonyymi
Silloin kun toi firma sinne tuli aattelin että näin voi käydä että paukkuu kunnolla joskus vaikka ei nykyaikana pitäisi käydä...
Samoin oon ajatellu rengaskierrätyspaikasta lopen ja riihimäen rajalla missä valtavat kasat käytettyjä renkaita että jos kasa joskus palaa ja tuulee riihimäkeen päin niin .............. - Anonyymi
Mikä ihme syttymissyynä? Tupakointi? Ei kai pitäisi käsittelystä paukkua?
Armeijan varasto olisi vähän suurempi riski ja räjähdetehdas. Niissä voi paukkua ihan kunnolla.- Anonyymi
Meinaat ettei 50000 kg ilotulitteita voisi paukkua kunnolla?
- Anonyymi
Miksi ei tuosta tapahtumasta kerrottu etukäteen , olisi ollut mukava tulla lasten kanssa katsomaan ilotulitusta , nyt sekä itseni että lasteni puolesta on hieman ikävä olo kun jäätiin tuosta paitsi , mielestäni olisi ko. firma voinut esim Somessa tiedottaa että heillä on tälläinen tapahtuma .
- Anonyymi
Tuo kiinalaisen ruudin polttaminen on ilmeisesti tärkeä maailman taloutta ja ilmaston suojelua tukeva toiminto.
Voi hyvää päivää!
Janakkala on edelläkävijä tärkeiden yritysten toiminnan tukijana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo kiinalaisen ruudin polttaminen on ilmeisesti tärkeä maailman taloutta ja ilmaston suojelua tukeva toiminto.
Voi hyvää päivää!
Janakkala on edelläkävijä tärkeiden yritysten toiminnan tukijana.Hyi kauhia!
Työpaikkoja, palkkaa ja verotuloja kuntaan!
Ei sosialistisessa maassa tällaista sallita!
Täällä eletään Kelan luukulta!
- Anonyymi
Huonohan se on ilmastonsuojeluna pitää ilotulitusta…
- Anonyymi
Mitenkä tällainen toiminta on edes mahdollista?
Eikö räjähteiden maahankuljettaminen ole kiellettyä kansalaisilta? - Anonyymi
Tapahtuu sitä paremmissakin piireissä.
- Anonyymi
ooli mshyava, jokohan jokrllojkin käånnryään
- Anonyymi
Hidasta ruutia ei vaaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708