Itse olen tehnyt scientologiasta tutkimusta pitkään ja mihin olen päätynyt, kyseessä on aika hyvin toimiva järjestelmä, joka parantaa jokaisen sitä haluavan elämää. Aina esitetään kaikennäköisiä väitteitä tai ”skandaaleja” mutta mihinkään ei ole todisteita esittää. En itse ole scientologi mutta kieltämättä olen aika kiinnostunut siitä. Vaikuttaa, että scientologiaa vihaavat vain vastustavat kaikkea positiivista. Eikös ollut jotain niin, että 2,5 %:lla väestöstä on antisosiaalisia piirteitä, ja heitä usein yhdistää scientologian vihaaminen? Ilmeisesti näkyy täällä näin siten, että suurin osa heistä tulee tänne kirjoittelemaan väärää tietoa ja aiheuttamaan henkistä mielipahaa kaikille muille jotka scientologiasta kenties apua voisivat saada.
Miksi scientologiaa vihataan niin paljon?
Anonyymi-ap
4
61
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Hyvin toimiva rahastus järjestelmä se on!
T. Jo 1980 luvulla Ruotsissa järjestössä ollut.- AnonyymiUUSI
Taas niitä väitteitä muttei mitään todisteita… kyllä henkiseen vapauteen kannattaa vaikka rahaakin laittaa.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Taas niitä väitteitä muttei mitään todisteita… kyllä henkiseen vapauteen kannattaa vaikka rahaakin laittaa.
Ilmiselvästi Snake Oil Business!
Paitsi ymmärtämättömille!
- AnonyymiUUSI
On se. Erittäin toimiva rahankeruujärjestelmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082349Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006