Oli suomen parhaista parhain ministeri. toivottavasti on tulevakin. jos politiikkaan palaa.
Sanna Marin
Anonyymi-ap
67764
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
- SDP:n - VELKA-Marin Vei Suomen Vuosiksi -VELKA-VANKEUTEEN - !
- - - Se teki Yli 40Miljardin -VELAT- ja HUUSI SuuVaahossa ;
- - - " "Lainoja Ei Tarvi Maksaa Koskaan Takaisin ""
- - - Ja kuitenkin -ME- Maksetaan niitä Lainoja Takaisin - ! - - - mutta MIKSI - ?
- SDP:n Sosialistit - On maan Suurin - - - VALEHTELIJOIDEN-KLUBI - !
Kyyläri tiedottaa
Nyky hallitus Orpo/Purra se vasta velkaa ottaa vaikkei mitään kriisejä ole
kuten edellisellä hallituksella,
Orpo/Purra hallitus on tolloin hallitus kautta-aikain, tollompaa on mahdotonta
tulla tilalle, paremmat ajat siis koittaa kun päästään tästä Orpo/Purra
hallituksesta eroon.
Sanna on vähintään henkinen portto
Sanna on vähintään henkinen
Kaikkien aikojen kovimman velan ottaja on sanna. Ylimielinen luulee että asunto menee heti keupaksi kun on marinin mutta eihän se niin menen. Väärä välittäjä venäläinen kaiken huipuksi. Kirjakaan ei mene niin hyvin kaupaksi kuin aluksi kehui valta on noussut päähän kohisemalla. Voikun media ei kirjoittais mitään itsensä paljastajasta.
Niin sanna lähti pakoon kuin jänis. Teki suomelle hurjan paljon velkaa. Ylimielisyys ei ole hyväksi.
On ihan anoretkikon näköinen hyvin outo hymy joka kuvassa sama hymy hyvin teennäinen. Miten voi tommosen irvistyksen saada aikaan onko irvistys vai mikä hymyksi ei voi. Sanoa.
Siis marin oli huippuhyvä velan tekijä. Voi kun pysyis poissa mediassa itseään esittelee mikä on päässä vikana. Pipi pää. Afgaani terroristi aina mukana ryyppyjuhlissa. Afgaanin aviomies onko koskaan mukana. Afgaanit on kovia viinan juojia.
Velkaa osaa tehdä ja näyttää anorektitolta. Eikö osaa pitää huolta itsestään. Surkeen näköinen laiha ja kylmän oloinen nainen huhhh. Mitä lapsikin ajattelee kun äiti itseään esittelee. Kohta afgaani natina alkaa itseään esitellä no kohta aika koittaa kun on alaston kuvan vuoro on niin kova tarve itseään esitellä. Pipi pääääääää
Milloin marin on alastonkuvissa kun niin haluaa itseään esitellä. Nazina vois olla mukana saisivat tarpeeksi julkisuutta. Nazina ja marin ällöttäviä naisia luulevat olevansa jotain ei afgaani ole mitään suomessa marin on niin surkean näköinen aivan kuin ei olis ruokaa saanut posket kuopalla.
Purralla se vasta alapurentainen irvistys onkin...
Pissis pysyköön poissa Suomen Politiikasta. Hän teki saman tempun, kuin Katainen ja luikki Maailmantuuliin pakoon vastuutaan.
Juu toi Sdp.n Marin on täys turhake, se teki velat meille ja lähti sitte pakoon omaa vastuutaan , se on täys liero
Omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää
Osaavalle ja taitavalle tarjotaan töitä, näin se menee, turhakkeille ei
taas ole kysyntää.
Vaan sinua ei huolita edes vessan pönttöjä puunaamaan
Puhut siis itsestäsi.
Ei mitään järkeä Sannan jäädä eduskuntaan juoppojen seuraan.
Sanna vaikuttaa edelleen vaikkei ole eduskunnassa.
Näin Kommentoi ruotsalais toinittaja Sannan kirjaa koskevassa artikkelissaan.
"Hon är inte längre statsminister, men hennes röst har större
genomslag än många sittande politikers
Man kan säga att Sanna Marin har lämnat partipolitiken,
men inte makten. Hon har bara bytt arena."
Janyt kehuu itseäänjoka mutkassa.
Jes johan vitsin murjasit
Todellakin tällä kuuluisalla valtakunnan pissiksellä on alamäki hyvässä vauhdissa.
Rappiotaustalla luuseriksi sekä hylkiöksi. Tyhmyydestä sakotetaan aina ja varmasti niin, että tuntuu.
Sanna oli hyvä naisministeri 👍
Naisen paikka on kotona hellan vieressä, mutta tuohan tilas aamupalatki veronmaksajien piikkin. Ei minulla ole aikaa prismassa juosta.
Kokkelia nokkaan vaan ...
Ei pystynyt johdattamaan puoluettaan vaalivoittoon.
Eikös se korona aikaan syyllistynyt muita kun itse lähti bilettämään 🤔 sitten väänsi tekoitkua kameroiden edessä "että minäkin olen vain ihminen"
No hommat kun loppuu muualla niin Suomeen poliitikosi, näihän se menee.
Onhan niitä eduskunnassa kaiketi noita suojatyöpaikkoja, eikä kuulema hommat rasita taanoin joku edustaja oli kommentoinut.
Taitaa tulla just silloin kun saadaan uudet lentsikat niin lupailee ne selenskille kun hornetteja ei saanu.
Jännää ihanko totta
Routa porsaan kotiin ajaa.. sanotaan.... Niinhän Sannakin palailee Suomeen "häntä koipien välissä
".. Samoin Katainenkin palasi, kun kahvinkeittämisestä sai lopputilin Brysselissä.
Pressa tulee vielä katsotaan vaan.👍👍
Jauhojengi
Kokkeli nokka tietää
"Vaatteet on mun aatteet". Marin on tyylikäs luksusdemari.
"Tukka hyvin, kaikki hyvin". Tuo on toinen pointti.
Varsinainen asiaosaaminen on sivuseikka.
Onneksi ei pure munkkia
Sanna tulee oletko valmis.. 🥰
Vaan sulle ei edes rahasta onneton
PS kannattajat munkkeineen kommentoivat...realismi ja realiteetit täysin tuntemattomia käsitteitä...hyvin talous ja työllisyys kehittynyt, lupausten mukaisesti...
Saiko Sanna potkut Tony Blairin instituutista vai miksi palas nyt jo takaisin Suomeen?
Onko lapsi vielä hänellä? Kerrottiinko kirjassa? En jaksa lukea...
Sannan kokemusta, karismaa ja osaamista ei saa haaskata. Eduskunta voi ja sen täytyy maan parhaaksi säätää erillislaki jolla Sanna Marinista tulee elinikäinen pääministeri ja presidentti. Nämä kaksi institutiota yhdistämällä Sannan alle voidaan vielä selvitä taantumuksellisten voimien juonista demokratiaa,tasa-arvoa ja ympäristöä vastaan. Sanna kukistaa pimeyden voimat ja nostaa maan uuteen nousuun SDP:n viitoittamalla tiellä, kaikille ansionsa mukaan. Työläiset ja talonpojat, rinta rinnan.
Vai oli paras? Pitäskö sun hakeutua hoitoon? Paskin lehmä ikinä mitä maa on päällään kantanut.
näyttää olevan aikanen bilettäjä ! ei ole mennyt lapsuuden kokemus näköjään perille !hoitaa lastaan samaan malliin kuin toinen vanhempasa ! mukamas jokin asiantuntija . ammatti nimike voisi olla mediapersoona ,somevaikuttaja yrittäjä ,pysyisi viheltäjä , bilettäjä naurettavaa touhua ! pysyisi vain siellä blairin kommuunissa !
Onko se muistelma kirja menneistä?
Ja goner 294..
Siltä pitäisi poistaa Suomen passi ja tuomita maanpetoksesta eliniäksi vankilaan.
Tulen loppuelämäni äänestämään oikeistoa pienempänä pahana.
Keneltäkään muulta ei ole jäänyt itse tekastua velkaa 24 miljardia . Tulevien maksettavaksi . Tuon hummaamisen tuottamia velan korkoja nyt maksetaan uudella velalla.
ei kai kukaan oikeesti,halua sitä enää politiikkaan?
Aluksi pidin Sannasta koska hän kannatti maahanmuuttoa ja yritti toiminnallaan ja esimerkillään sopeuttaa heitä joukkoomme.Muttamutta sitten Sannasta kuoriutui aito rasisti kun maahanmuuttaja halusi tutustua ja kokkailla hänen kanssaan.Tätähän julkisesti itse ehdotteli...Sanna ei päästänyt miespoloa kotiinsa tutustumaan,soitti vielä poliisitkin ja haki lähestymiskieltoa.Myöhemmin oikeudessa oli jopa sermit Sannan suojana ettei joudu näkemäänkään kulttuurimme rikastuttajaa+bakteerikammo.Toivon ettei rasistisia henkilöitä eikä SDP puoluetta äänestettäisi enää...Oli sen verran törkeä teko.Mies polo varmasti ollut itkuinen ja järkyttynyt kohtelustaan.Sannaa vaan naurattaa!
pilua se ukkeli oli vonkaamassa
ei sulla jömpötä,sori siitä ...siis eikö niin .
Joo, eivät kukkamekkosuvakitkaan mitään tummille ilman anna, heidän itsensä pitää siitä hyötyä ja antamistaan heti mainostaa somessa ja roskalehtien lööpeissä
Kiinnostaa kuin kilo paskaa.
toki, JN toki
eli aika paljon,siis eikö niin,sano toki hieman JN eikö niin...
Aiheutti Suomelle suuren taloudellisen tuhon ja velkaantumisen. Epäonnistuvin pääministeri ikinä. Toivottavasti ei enään, ikinä palaa politiikkaan.
🇫🇮eix o hienoo🇫🇮
Viher vassarit suomen syöpä.
Sinä kirjoitustaitosi kanssa varsinainen yhteiskunnan tukipilari
Sannaa, kun sais
kielellä pikkusen lipsutella,eikö niin ..
Kyllä kyllä, se se olis jotain
Hyi saathana ei tuommoista lirua tulis mieleenkään nuoleskella vastenmielinen otus.
Umpi pa**a ylimielinen velka-mari onneton räpeltäjä nyt joutuu hallistus tämän hörhön jälkiä korjaamaan.
Narsistinen narkomaani ja rapajuoppohan tuo oli.
Eipä silti samanlaisia vajakkeja Marinin jälkeenkin.
Niinpä pahalta näyttää tauti eikun pahenee ja vajaaälyisyys lisääntyy.
ei tainnut ymmärtää työnkuvaansa