Nuoret naiset ja miehet

Anonyymi-ap

Mikä vaivaa nuoria naisia, kun näkee noita kuvia lehdissä, niin kaikki ovat liikaa tällättyjä myttyturpia. Missä raikkaus ja iloisuus?
Toinen toistaan rumempia kaiken lisäksi.
Ja tuo itsensä paljastelu ja of-sivustolla myyminen on jollain tapaa sairasta touhua. Miten alas voi nuoret naiset vajota?
Miehet taas, miksi tatuointeja on joka puolella ja ei pullistelevat lihakset mitenkään niin kauniita ole. Usein niitten kantajat ovat myös niin leuhkan/löyhkännäköisiä naamaltaan, että oksettaa.
Missä suloiset lempeäsilmäiset tavalliset nuoret miehet?

1

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syynä on varmaan huono ja heikko itsetunto jota piilotellaan pakkelin ja lihasten takana kun median "kauneusihanteet" niin vaatii. Surullista joo, mutta minkäs voit tehdä jos ei itse halua hakea apua itsetunto-ongelmiin.
      Onneksi meille aidoille ja luonnollisille jää kuitenkin oman kaltaisemme seuralaiset niin kaikki ovat tyytyväisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      165
      7158
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      38
      3947
    3. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      358
      3480
    4. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      108
      3045
    5. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      89
      2935
    6. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      14
      2413
    7. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      21
      1923
    8. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      52
      1909
    9. 16
      1765
    10. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      5
      1694
    Aihe