Testaa, mikä kansallissymboli olisit!
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sca_esv=625717d0e0484ac3&q=mik%C3%A4+kansallissymboli+olisit&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjQ_9-breCQAxXqQVUIHXd9A70QBSgAegQIIxAB&biw=1280&bih=541&dpr=1.5
Minä olisin ahven ja hyvin se minulle sopiikin.
Olet ahven!
Muistutat kansalliskalaamme ahventa. Olet solakka ja vikkelä, energinen ja urheilullinen tyyppi. Sopeutuvaisuutesi on vahvuutesi: siedät hyvin epämukaviakin tilanteita ja liikut kaikenlaisissa ympäristöissä kuin kala vedessä. Olet sosiaalinen ja vietät mieluiten aikaa ystäviesi kanssa ja työelämässäkin loistat parhaiten ryhmätehtävissä.
Kiva testi
10
152
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kielo.
Olet kielo!
Muistutat kansalliskukkaamme kieloa. Sinusta suorastaan huokuu vienoa sulokkuutta. Sinulla on tarkka esteettinen silmä ja kauneus on sinulle tärkeää. Olet luonteeltasi herkkä, tunteellinen ja empaattinen. Kamppailet ujouden kanssa, etkä vaatimattomana pidä aina meteliä itsestäsi. Tarvittaessa sinusta löytyy myös terävä puoli: uhattuna saatat puolustautua ja päästää suustasi myrkyllisiä sanoja. - Anonyymi
Kielo:
"Muistutat kansalliskukkaamme kieloa. Sinusta suorastaan huokuu vienoa sulokkuutta. Sinulla on tarkka esteettinen silmä ja kauneus on sinulle tärkeää. Olet luonteeltasi herkkä, tunteellinen ja empaattinen. Kamppailet ujouden kanssa, etkä vaatimattomana pidä aina meteliä itsestäsi. Tarvittaessa sinusta löytyy myös terävä puoli: uhattuna saatat puolustautua ja päästää suustasi myrkyllisiä sanoja."
Eläimistä olin muist. siili. - Anonyymi
Kaikki kehumiset on niin helppo uskoa. Kun tulee tulos onkin parempi
ihminen kuin tiesikään hahahahahaaa- Anonyymi
Etkö pärjännyt testissä? Olit sisilisko? Hahahahaaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö pärjännyt testissä? Olit sisilisko? Hahahahaaa!
Ihana kommentti 😃
- Anonyymi
Älä nyt. Minä olin hyvin otettu näistä kielon ominaisuuksista:
"Kamppailet ujouden kanssa, etkä vaatimattomana pidä aina meteliä itsestäsi. Tarvittaessa sinusta löytyy myös terävä puoli: uhattuna saatat puolustautua ja päästää suustasi myrkyllisiä sanoja."
- Anonyymi
Pitäis sun ittestäs tietää mitä se kulttuurisi määrää olemaan.
Voi näitä paksupäitä! - Anonyymi
En ala. Minä tulin kateelliseksi ja yritin saada sisiliskon itselleni. Sain rauduskoivun. En edes lukenut, suutuin niin.
- Anonyymi
Kielo minullekin tuli.
- Anonyymi
Taitaa olla melko yleinen, suomalainen mielenlaatu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656212Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv922793Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am381472Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 66912
- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903