Taitaa mennä valtion supistukset naurettavaksi.
Otettava omat eväät mukaan kun menee keskussairaalaan esim. leikattavaksi.
Sairaaloihin automaatit,mistä saa ruokaa omalla rahalla evästä jos meinaa tulla nälkä.
Niin sitä ruokaahan voi myös tuoda lähetit.
ORPON TUNNIN JUNA MAKSAA MILJARDEJA,MIKÄ OHITTAA KAIKKI MUUT HANKINNAT YMS.
Sote alueet pelastettu jälkiruoat pois ja ruoka annokset pienemmäksi?
25
298
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeita säästöjä kun ei osata eikä pystytä tekemään, niin sitten liikutaan näissä lillukan varsissa.
- Anonyymi
Ei kun poliittinen johto helvettiin hyvinvointialueelta. Helvettiin nää hillotolpan nuolijat. Oikeisiin töihin ylipalkkaiset kusipäät. Teidän takia hyvinvointi alueet on kannattamattomia.
- Anonyymi
Omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää
- Anonyymi
Sairaalan safkat on syömäkelvotinta so......aa edes koiralle syötä niitä.
- Anonyymi
Ehdottomasti paras säästökohde on se, että hyviksen henkilökunnalta veloitetaan keitetystä teevedestä 50c/kuppi! (uutinen TV.ssä)
Myös henkilökunnan WC- käynnit voisi asettaa maksullisiksi. (kortilla vessaan ja veloitus suoraan palkasta)
Ehkä polkupyörän paikoitusmaksu myös voisi poikia säästöjä. ( Novassakin sisätiloissa)- Anonyymi
Mikä järjenjättiläisen älynväläys
- Anonyymi
Kukas tämä tuho soten teki? Keskusta ja Sdp.
Eikun seuraavissa vaaleissa taas äänestämään Kepua ja sdp'tä hyvästä sotesta....uskollisesti....saadaan lisää tätä - Anonyymi
Näyttää amatööreillä olevan hankaluuksia saada 24 toimimaan oikein.
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa joutaisi lopettaa koko sivusto
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä kiinnostaa joutaisi lopettaa koko sivusto
Sinun on ilmeisesti aivan pakko roikkua täällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinun on ilmeisesti aivan pakko roikkua täällä?
Mitäs roikut
- Anonyymi
Orpohan menettää kasvonsa, jos ei saa tunnin junaa Turkuun ja sitten seuraavissa vaaleissa ei tule enää valituksi Arkadianmäelle...kovaa peliä tois puol jokkee
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Kuka saa tunnin munaa Turussa?
- Anonyymi
Ketä ajaa junalla ja kasvaa kananmunalla, tralalalallalalaa.
- Anonyymi
Onko se Anssi Kela kelan pääjohtaja
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä kiinnostaa
Minua kiinnostaa koska olen kelan pitkäaikainen asiakas
- Anonyymi
Surkeasti toimii s24. Amatööritouhua.
- Anonyymi
Minäkin olen vielä amatööri näissä kela asioissa. En ole olit työttömänä vasta kun 13 vuotta.
- Anonyymi
Valtuuston puheenjohtaja sanoi valtuutetuille että muistakaa ottaa joululahjat mukaan. Sotevaltuuston ja hallituksen kokouksisya otettava kaikki tarjoilut pois. Ovat muutenkin niin lihavia.
- Anonyymi00035
Kauniit naiset valmiina chattiin 💦 Tule mukaan! https://Kim.hoty.lat/Kim#/?/?/fdmv37amr
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484