Suomalaisten äänestäjien tiedot ovat kansallisomaisuutta.
On törkeätä pienen säästön takia siirtää amerikkalaisten haltuun, mistä he voivat poimia kuin rusinat pullista. Näitä tietoja ovat esim. hävittäjälentäjiemme henkilötiedot.
Onko varmaa, että venäläiset eivät niitä löytäisi. Näiden tietojen on sijaittava maan rajojen sisäpuolella, oli kyseessä esim. konesali. Emme pysty muuten valvomaan tietojen oikeellisuutta. Siellä on esim. presidentin sotu. Sisäministeriöllä on oltava varaa ylläpitoon. Missä olet persu, joka suojelet suomalaista. Edes kokoomus ei ole suomalaisen asialla. m Tämä on puolustukseen verrattava asia.
Tule apuun persu edes tälläisessä tilanteessa. Kannustakaa kehittämään j a ylläpitämään tälläisia järjestelmiä. Muissa maissa tälläiset asiat pidetään oman maan sisäpuolella.
maa säästää väärässä päässä.
Anonyymi-ap
1
<50
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7081985Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3401061- 67917
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö148822Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65616- 31609
- 46604
- 88577
- 32570
- 37530