ILOG lukko kokemuksia?

Anonyymi-ap

Talonyhtiöömme asennettiin ilog lukkojärjestelmä. Lukkojen avaaminen on ollut tämän jälkeen todella haastavaa ja tätä on jatkunut jo parin vuoden ajan.

Avaimen käyttäjän pitää olla taitava jotta oven saa auki. Usein asukkaat jäävät asunnon ulkopuolelle kun ovea ei saada lainkaan auki. Rappukäytävien ulko-ovessa oleva näppäin yksikkö joka avaa oven numerokoodilla vaatii myös erityistä tarkkuutta miten koodi suoritetaan ja usein koodi pitää syöttää useamman kerran jotta oven saa auki. Ei saa olla liian nopea tai liian hidas. Tässä on mahdollista käyttää myös avaimessa olevaa tunnistinta oven avaamiseen jota täytyy pitää todella tarkasti pitkän aikaa juuri oikessa kohdassa jotta ovi suostuu aukeamaan. Useimmiten tämä vaatii useamman yrityksen ennenkuin ovi suostuu avautumaan. Avaimen kanssa sama asia. Toisinaan ovi aukeaa ja toisinaan ei.

Vanhat Abloy lukot toimivat aiemmin moitteettomasti ja lukkojen uusimisella saatiin aikaan se etteivät asukkaat pääse enää usein koteihinsa lainkaan.

2

277

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä näin jännää saamme lukea Ilog - lukoista ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      277
      949
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      51
      746
    3. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      681
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      35
      594
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      52
      574
    6. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      45
      530
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      516
    8. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      477
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      475
    10. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      469
    Aihe