gsm puh.kuorenplexi kuluma

olisko tietoa millä voisi hioa tai muulla konstin saada kännykkäkuoren näytönsuoja kirkkaaksi,kun se on hinkkaantunut taskussa.
3441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tonnisella tai jopa hienommala hiomapaperilla sa ainakin lasin kirkkaaksi

Äänestä

Hammastahnalla,vimillä,autovahalla,rubbing,compoudilla,tai vaikka fareclalla.Kotoa löytyy kaapista varmaan joku noista.En ole kännynäyttöä kokeillut miten kiillotus luonnaa mutta jotkut muovi laadut ei oikein kiillotu ja veikkaisin ,että känny voi olla niitä.Mutta kokeilemalla se selviää.

Äänestä
  • muovilaatu on niin huono ,pehmeä että roskiskamaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huono laatu kirjoitti:

olisko tietoa millä voisi hioa tai muulla konstin saada kännykkäkuoren näytönsuoja kirkkaaksi,kun se on hinkkaantunut taskussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu