Hyvä kunnanjohtaja oli. Kuhmoisten paras pitkään aikaan. Teki eikä meinannut. Hyvä esimerkki tuo, että nyt jouduttuaan lähtemään on valmis myös haalarihommiin. Ehkä palaa hetkeksi palomieheksi. Hienoa esimerkkiä ja osoitus ettei ole tavallinen eliitin edustaja, joka ei osaisi samaistua duunarin asemaan.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Kuka muu voi tuollaista soopaa kirjoittaa enää noin kuin VV itse.
- Anonyymi
Hyvän hallinnon vastainen prosessi Kuhmoisissa. Eikä ensimmäinen kerta.
https://yle.fi/a/74-20192072 - Anonyymi
Vai oliko kuitenkin?
- Anonyymi
Ei ollut, vaan helvetin huono
- Anonyymi
Menikö partasuun kyhäelemä erottamissuunnitelma pieleen, kun pitikin maksaa noin suuri summa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menikö partasuun kyhäelemä erottamissuunnitelma pieleen, kun pitikin maksaa noin suuri summa.
Puukila kyllä saisi kauppamuseon takaisin. Ja tavarat myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puukila kyllä saisi kauppamuseon takaisin. Ja tavarat myös.
Hieno homma!
- Anonyymi
"1 perseilee eikä osaa töitään, jotka ovat jo vuosien ajan kaatuneet muiden niskaan."
" maksettiin mätä omena pihalle" - Anonyymi
100 000 euroa......🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Luonnosteluhommat jäi monesti vailinaiseksi eikä mahdollisuuttakaan otettu annettuna vastaan ilman turhia kokouksia.
- Anonyymi
Väyrynen oli aivan huippujohtaja, joka sai jopa virallisten tilastojen nettomuuttotappion muunnettua nettomuuttopositiiviseksi.
Harvoin törmää niin taitaviin johtajiin.- Anonyymi
Tuleehan näitäkin puolia esiin. Lisäksi oli tapahtumasaralla positiivista pöhinää. Mitä olisikaan tullut 2026? Sitä ette nyt saa tietää.
- Anonyymi
Lopeta jo Valtteri.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560