Jos joku on tekemässä nettisivuja yritykselle tai itselleen, niin ennen kuin maksatte niistä isoja summia, kannattaa katsoa tällainen vaihtoehto.
Tuli vastaan tekijä, joka myy valmiita sivupohjia 10 € / kpl.
Saat zip-paketin, jossa on kaikki sivun tiedostot eli html/css/js ja erillinen config tiedosto, josta voi helposti vaihtaa tekstit, värit ja kuvat ilman että tarvitsee osata koodata.
Tosin idea on hyvä mutta sitten itse ne sivut pitää vielä nettiin saada mutta siihenkin kyllä löytyy helppoja ohjeita. Mutta jos jollakin on tarvetta ni täältä löytyy: https://payhip.com/b/38H1g
Nettisivuja 10e
1
525
Vastaukset 1
- Anonyymi00002
Varmasti joillekin toimii itse tekeminen tai tuollaisten pohjien muokkaaminen hyvin, mutta yritin tehdä yritykselle itse verkkosivut ja kun 5h oli mennyt hukkaan hylkäsin sen hankkeen, koska lopputulos oli juuri itse tehdyn näköinen. Myös paria valmispohjaa (tosin ilmaista) kokeilin ja niissä sama amatöörimäinen lopputulos ja pari tuntia hukkaan.
Lopulta otin ammattilaiset asialle ja niin olisi alusta asti kannattanut tehdä niin en olisi aikaani hukannut. Ainakin omalla kokemuksella siis ei kannata aloittaa verkkosivujen tekemisen opettelua tai mallipohjien muokkaamista, joka käytännössä lähes sama asia (tekstit, kuvat ja rakenteet täytyy muuttaa kuitenkin) jos vain yhdet sivut omalle yritykselleen aikoo tehdä.
Omalle yritykselle sain hyvät verkkosivut sivulta verkkotakomo.fi . Näitäkin vertailin ja suurimmalla osalla hintaa ei löytänyt mistään ja toisilla kuukausimaksut. Tuolla minkä valitsin oli selkeä hinta (590e) ja kuukausimaksuja ei ollenkaan ekaan vuoteen.
Tuolla hinnalla kun saa ammattilaisten tekemät niin ei ainakaan omasta näkökulmasta yrittäjänä kovin montaa tuntia kannata käyttää omien sivujen itse tekemiseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1101491Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91827- 54716
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35711Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja142696Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat37591Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40571Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö204562Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32546- 61540