Paljastettu: Kuinka Trumpin editoitu puhe paljasti BBC:n puolueellisuuden.

Anonyymi-ap

https://www.youtube.com/watch?v=EjPlfUt4S9U

"BBC leikkasi Donald Trumpin puheen saamalla hänet näyttämään rohkaisevan Capitol Hillin mellakkaa The Telegraphin näkemän sisäisen ilmiantomuistion mukaan."

"BBC:n Panorama-ohjelma, joka lähetettiin viikkoa ennen Yhdysvaltain vaaleja, antoi vaikutelman, että presidentti kertoi kannattajilleen, että hän aikoi kävellä Capitolille heidän kanssaan "taistellakseen kuin helvetti", vaikka itse asiassa hän sanoi kävelevänsä heidän kanssaan "rahanomaisesti ja isänmaallisesti saadakseen äänesi kuuluviin".

"Sotkeutunutta" materiaalia korostettiin 19-sivuisessa BBC:n puolueellisuutta koskevassa asiakirjassa, jonka äskettäinen BBC:n standardikomitean jäsen on koonnut ja joka nyt kiertää ministeriöissä."

"Asiakirjassa sanottiin, että ohjelma sai Yhdysvaltain presidentin "sanomaan" asioita, joita [hän] ei koskaan sanonut" yhdistämällä puheensa alusta materiaalia johonkin, jonka hän sanoi melkein tuntia myöhemmin."

"Se väitti, että johtavat johtajat ja BBC:n puheenjohtaja olivat jättäneet huomiotta ja hylänneet joukon vakavia valituksia, joita yhtiön oma standardien valvontaviranomainen oli esittänyt."

"The Telegraph julkaisee pian muita otteita muistiosta, joissa syytetään BBC:n arabiankielistä palvelua puolueellisuudesta Gazan sodan uutisoinnissa ja yhtiötä syytetään "tehokkaasta sensuurista" transsukupuolisuuskeskustelussa."

5

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trumppi on naurettava höpöttäessään miljoonan dollarin korvauksista.

      • Anonyymi

        Jaa,niinkö?,

        mutta entäs tämä BBCn eli brittien yleisradioyhtiön härski yleisön harhaanjohtaminen, leikkelemällä Trumpin puhetta tarkoittamaan aivan päinvastaisia asioita siitä mitä Trump todellisuudessa sanoi?


    • Anonyymi

      Kuka on BBCn puheenjohtaja ja sen asema verrattuna pääjohtajaan?

    • Anonyymi

      Jos Trump tekisi edes yhden vastaavan totuudenmuokkauksen, hän eroaisi sekunnissa ja ottaisi maailman ylivoimaisesti hugeimman alaisverkoston mukaansa pois vallan kahvasta.

    • Anonyymi00006

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      190
      11354
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      93
      10772
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6210
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      183
      5006
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3486
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3475
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2313
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      300
      1872
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      8
      1721
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1634
    Aihe