Voi kun tänne ihan oikeesti tulis iso vientivoittoinen työllistävä firma! Tää paikka tarvii sitä niin kipeästi! Nyt on vain kerrostalojen jatkuvassa remontoinnissa ja terveydenhuollossa työtä tarjolla. Muista kaupungeista muuttaa vanhuksia tänne kun vuokrat ja asuntojen hinnat on halpoja.
Työpaikat Forssassa
15
444
Vastaukset
- Anonyymi
Jos se data tulee. Tehtaita tuskin pikku paikkakunnille enää tulee.
- Anonyymi
Datakeskus tulee juur kohta
- Anonyymi
Datakeskus tulee Forssaan ja monelle kymmenelle paikkakunnalle. Paikkakuntien edustajat puhuu suuresta kukoistuksesta. Sitä odotellessa jatketaan hommia.
- Anonyymi
Data on suuri vientivetoinen firma joka tuo tuhansia tuhansia työpaikkoja
- Anonyymi
Se vie vain sähköä miljoonia kilowatteja ja työntekijöiksi pääsee 3-vuorotöihin nappia painamaan 3 onnellista jampesteria. Heidät otetaan kuitenkin vain 9e/päivä -työkokeiluun eikä mihinkään oikeisiin palkkatöihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se vie vain sähköä miljoonia kilowatteja ja työntekijöiksi pääsee 3-vuorotöihin nappia painamaan 3 onnellista jampesteria. Heidät otetaan kuitenkin vain 9e/päivä -työkokeiluun eikä mihinkään oikeisiin palkkatöihin.
Se vie, tai tuo, näit ollen terawatteja sähköä. Sen sijaan, ja todennäköisesti, toimii täysin automaattisesti. Viallisia moduuleja vaihtamaan tarvitaan yksi ihminen, ja aluetta vartioimaan muutama vartija. Lisäksi ruohonleikkaaja ja lumenluoja. Kaupungin kassaan vuosittain muutama miljoona yhteisö-ja kiinteistöveroja. Josta hyvästä valtio vähentää vastaavasti osuuttaan kaupungin rahoittamisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se vie vain sähköä miljoonia kilowatteja ja työntekijöiksi pääsee 3-vuorotöihin nappia painamaan 3 onnellista jampesteria. Heidät otetaan kuitenkin vain 9e/päivä -työkokeiluun eikä mihinkään oikeisiin palkkatöihin.
Jos datakeskus menee johonkin toiseen kuntaan samat haitat siitä on,elikä nostaa sähkön hintaa. Mutta ei tule niitä hyötyjäkään.
- Anonyymi
Datakeskuksen hukkalämmöllä lämmittää koko Forssan seudun.
- Anonyymi
Lidlin keskusvarasto olisi ollut hyvä aloitus.
- Anonyymi
Ei kai neet tosissaan harkinneet,kun ei ole kunnon teitäkään.
- Anonyymi
Voi kun huomenna ois ihan tavallinen päivä ja sanojen alla ilmaa taas
- Anonyymi
Ei näitä ole pakko lukea, hyvä lapsonen.
- Anonyymi
yöeems'lom laolossa yäåp'olpossaq åot'oso pööa emso,,'omem liilaiso påaöllla mpom 5678EUT jotta kenelläkään olisi rahaa mennä töihinh, siinä petterille haaste.
- Anonyymi00016
Kelle Petterille?
- Anonyymi00015
Datakeskuksen työntekijät jo kokolailla päätetty...
En lähtisi nuolaisemaan, kun työnhaku ilmoitus tulee julkiseksi....pelkkää hallituksen ja te toimistojen sirkusta....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061