mopo ei käy täysikaasulla vaan booa ja nykii

Anonyymi-ap

omistan siis yamaha dt:en missä 17.5mm dellorto ja vakioputki mistä kurit pois ja cdi on rajottamaton muuten vakio ja mopo booa kun annan yli 3/4 kaasua olen vaihtanu pääsuutinta 95-110 välillä nostanu ja laskenu neulaa imukaula on hyvässä kunnossa ilmanputsaria vaihtanu ja ottanu pois säätäny muutenkin kaasaria vähä joka suuntaan luisti ja neula liikku hyvin itellä on pieni veikkaus että oisi magneton puolen kampikammion stefa huono ja vuotaisi sieltä ilmaa mutta jos jollaan muulla on ollu samanlaisia ongelmia voi antaa vinkkiä

4

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ja siis kaasari on putsattu ja tulppa myös vaihdettu uuteen

    • Anonyymi

      Boaaminen viittaa liian laihaan seokseen. Liian laiha seos ei syty sylinterissä.

      Kun väännän ison kaasuttimen täysille, ilmavirtaus ei ole riittävän suuri tukkoisessa/liian vakiossa koneessa mikä tarkoittaa että kaasuttimen kurkun paine ei putoa riittävän pieneksi mikä tarkoittaa ettei suuttimesta tule tarpeeksi polttoainetta.

      Täydellä kaasulla koneeseen pääsee niin paljon ilman ja bensiinin seosta, että sylinterissä puristuspaine kasvaa isoksi ja se nostaa tulpan läpilyöntijännitteen niin korkeaksi, että sytysjännite lyö jostain muualta läpi. Tämä on aika epätodennäköistä.

    • Anonyymi

      Jos se pyythoneeaa niin sitte kunnossa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2078
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1695
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1460
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1196
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      994
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      924
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      825
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      769
    9. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      26
      718
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      99
      699
    Aihe