Varoitan muuttamista Pohjavedenportti 2 vuosaaressa. Ollaan asuttu paljon kerros taloissa vuokralla sekä omistus asunnoissa että kerrostalo elämä tuttua. Elämän ensimmäinen talo missä tietyt vanhat asukkaat ketkä on asunu talossa 20 vuotta kyttää, laittaa kielto lappuja mitä saa tehdä,tulee ovelle häiritsemään, ottaa valokuvia uhkailee missä asuu. Valittavat isännöitsijälle kaiken. Ovat myös rasistisia todella. Itse olen suomalainen. Tuntuu että jokainen liike ja ääni katsotaan. Talossa ns valittaja / kyttääjä kerho. Jos haluat asua vapaasti älä muuta kyseiseen osoitteeseen. Haluan vain varoittaa ihmisiä.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Mut eiks se oo hyvä, että joku pitää talossa vähän kuria jos siellä kaikenmaailman nistit, varkaat ja muut juopot hilluu miten sattuu. Ei tää mikään Christiania oo.
- Anonyymi
Ei ole ennenkään kaikenmaailman nistit ollu edellisissä taloissa vaikka tälläistä kyttäämistä ei ole ollut. Menee jo sairaaksi kun ihmisillä ei ole muuta tekemistä elämässä kun katsoa toisten ihmisten perään.
- Anonyymi
Sama meno jatkuu näyttävästi. Todella huono talo onneksi itse pääsin pois tosta talosta ..
- Anonyymi
Hyvä kun varoitatte. On taloja ja taloja. Pahimpia nämä, joissa innokkaat eläkeläiset taloyhtiön puheenjohtajina ja aikaa valvoa asukkaita muitten eläkeläisten kanssa, ja ei, ei kaikki vanhemmat ihmiset suinkaan, päinvastoin, mutta nämä jotkut kyseisten asotalojen "omistajat". Toki näitä voi olla nuoremmissakin, mutta heillä on usein muutakin ohjelmaa päivissään.
- Anonyymi
Kyllä sama meno itse ollaan asuttu vasta vähän aikaa ja halusin muuttaa pois jo ekalla viikolla kaduttaa muutto tähän. Millon sinä muutit pois ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun varoitatte. On taloja ja taloja. Pahimpia nämä, joissa innokkaat eläkeläiset taloyhtiön puheenjohtajina ja aikaa valvoa asukkaita muitten eläkeläisten kanssa, ja ei, ei kaikki vanhemmat ihmiset suinkaan, päinvastoin, mutta nämä jotkut kyseisten asotalojen "omistajat". Toki näitä voi olla nuoremmissakin, mutta heillä on usein muutakin ohjelmaa päivissään.
Nimenomaan tämä asotalon omistajat olevinaan. Jos luulevat jotenkin hieno talo tai jotain kaukana siitä. Kunnon kyttääjiä täynnä,kesällä lapsi pelasi pihalla palloa lasten leikkipaikalla sain vihaisen katseen tokan kerroksen naiselta ja oli sanomassa vielä jotain. Paska talo ja ihmiset!
- Anonyymi
Ole sä vaan hiljaa, oot varmaan joku äänekäs, en tykkä sellaisista, koita sisäistä et himas nukutaan ja ulkon hengailaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1621073En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44737Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.129684Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi26678- 44659
- 67625
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää163582Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36570Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52570Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l182546