Riikka Purra valehteli
Anonyymi-ap
20179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
dimmu johon viitataan on vasliitonrysä ja bolshevikki
bol shevikit raiskasivat Karjalan ja Petsamon ei vain Ukrainaa ja itä-Eurooppaa
posnian serpi ajoi väkijokkoon östermalmin kaupunginosassa
östermam on tukholman kruunuhaka
Nalle Wahlroos asuu ei niin kaukana tästä
paha onnettomuus: slaavilaisen näköinen bussikuski ajanut bussilla ruuhka-aikaan bussipysäkillä odottavien ihmisten päälle, ainakin 3 kuollut.
tämä siis pe iltapäivällä
Orpo osaa myös.
Videolla on malliesimerkki valehtelevasta sosiopaatista.
Persut ihailevat sitä varauksetta, vaikka se valehtelisi mitä.
Eivätkö persut erota valhetta totuudesta ?
Ei persu välitä mitä Purra valehtelee, jos persu edes valheen erottaisikaan.
Persu äänestää Purraa ja PS:ää, koska se on avoimesti rasistinen puolue.
On hyvä asia että joukossa on ikäihmisiä jotka huomioivat epäkohdat demokraattisessa maassa, missä leikkauksia on tehty sakset kuumana.
Se valehtelee aina.
Hallitus on valehtelukilpailu. Orpo ja Purra ovat tasasesti johdossa.
Marin johtaa tilastoa.
Lue hänen elämänkertansa "Minä,Minä ja Minä".
Satonen oli kans aika hyvä. Valehtelija.
Onko hallituksessa yhtäkään, jota voisi uskoa ?
Äänestän Riikka Purraa
matunhyysäntäkoulu Diakonia valehteli
Valtiovarainministeriön (VM) finanssineuvos Jukka Mattila arvostelee Diakonia-ammattikorkeakoulun (Diak) selvitystä, jonka mukaan maahanmuutto on Suomen julkiselle taloudelle hyödyksi.
”Selvityksen ala on auttamatta liian kapea ja aikaväli, jota selvitys tarkastelee, on auttamatta liian lyhyt”, Mattila sanoo.
Purra palajasti verorahoilla tehdyn valheselvityksen
Diakonia-ammattikorkeakoulu Diak julkaisi tutkimuksen, jonka mukaan Suomen julkistalous hyötyy maahanmuutosta. Yllättävä ja yleisen tutkimustiedon kanssa ristiriidassa oleva tulos saatiin aikaiseksi, kun selvityksessä oli mukana vain nettotulonsiirrot.
Tutkimuksessa ei tarkasteltu koulutuksen, sote-palveluiden, kotouttamisen tai tulevien eläkkeiden tapaisia menoja. Tutkimus kohdistui vain yhteen kalenterivuoteen, eikä se huomioinut sitä, että työikäinenkin maahanmuuttaja päätyy jossain vaiheessa eläkkeelle. Vertaamalla työikäistä maahanmuuttajaa kantaväestön keskimääräiseen edustajaan, joista iso osa on lapsia tai eläkeläisiä, saadaan varmasti aikaiseksi plussalla olevia lukuja.
Persu pettää aina
Purra poistaa preseilyn Suomessa
kenkää terroristeiksi haluaville
Perussuomalaisten pitkäaikaiset tavoitteet etenevät: Hallitus kiristää terrorismirikoksista annettavia rangaistuksia 18.11.2025
Eduskunnan lähetekeskustelussa on hallituksen esitys terrorismilainsäädännön kokonaisuudistuksesta. Tavoitteena on selkeyttää sääntelyä, laajentaa rangaistavuutta ja koventaa rangaistuksia sekä ennen kaikkea tehostaa terrorismin torjuntaa.
Terrorismilainsäädännön uudistus on erittäin tärkeä suomalaisen yhteiskunnan ja kansalaisten turvallisuuden kannalta.
Terrorismi uhkaa kaikkein perustavimpia arvoja: ihmisten henkeä ja terveyttä, oikeusjärjestystä ja yhteiskunnan toimivuutta. Siksi lainsäädännön on oltava selkeää, johdonmukaista ja riittävän jämäkkää
Terroristeiksi haluavien paapominen loppuu nyt ja saavat kenkää heti alkajaisiksi
Ikoninen video. `,trsk`-
Supon mukaan äärioikeisto on suurin uhka Suomelle, sanoisinko terrorismille.
Purra oli taitava valehtelija, mutta kansaa voi pettää vain kerran.
Persun tietysti vaikka kuinka monta kertaa.