https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3f364130-84e0-407d-9682-68fa82bfa300
Taas nähtiin Yleisradion häikäilemättömän puolueellinen ja asenteellinen toiminta BBC:n malliin. Vasemmistoliiton Minja Koskelalta ei kysytty mitään nuorisojärjestönsä vihapuheista ja epäsuorasta väkivaltaan yllyttämisestä. Ja todellisesta rasismista ja antisemitismista.
On aivan selvää että nuorisojärjestön linja on myös puolueen linja kun siitä ei IRTISANOUDUTA.
YLE JA VASEMMISTOLIITTO!
21
308
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä yllätä eikä yllätä sekään, että toimittajana on tunnettu vasemmistolainen Vaaherkumpu.
- Anonyymi
Ei korppi korpin silmää noki. Yle on osoittautunut vasemmistolaiseksi yleisradioksi joka on pullollaan vasemmistolaisia toimittajia ja vasemmistolaisia pikkupomoja toisensa perään aivopesemässä suomalaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei korppi korpin silmää noki. Yle on osoittautunut vasemmistolaiseksi yleisradioksi joka on pullollaan vasemmistolaisia toimittajia ja vasemmistolaisia pikkupomoja toisensa perään aivopesemässä suomalaisia.
Eikös Yleisratio sensuroinut YYA aikanaankin lähetyksiään Neuvostoliithoa arvostelevista aiheista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös Yleisratio sensuroinut YYA aikanaankin lähetyksiään Neuvostoliithoa arvostelevista aiheista.
Linkki olis kiva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkki olis kiva.
Näin naapurissa ohjelma oli hybä
- Anonyymi
No voi että! Ei meiltä reppanoilta murheet lopu.
- Anonyymi
Ylen mollaaminen on ryssien juttuja.
- Anonyymi
Kannattaa sitten lukea vain mv-lehteä ja moskovan pravdaa.
- Anonyymi
Yle on tulipunainen kanava!
- Anonyymi
Paljon on kommunisteja Suomessa 81 prossaa kansasta pitää Yleä luotettavimpana mediana. Suomen Uutisten luottamus on Aku Ankan luokkaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljon on kommunisteja Suomessa 81 prossaa kansasta pitää Yleä luotettavimpana mediana. Suomen Uutisten luottamus on Aku Ankan luokkaa!
YLE valehtelee taitavasti kansa menee retkuun. Verovaroin vetää vasemmistoroolia. Se on niin väärin.
- Anonyymi
https://www.suomenuutiset.fi/paivan-pointti-vasemmistonuorilta-putosi-antisemitistinen-somepommi-josta-helsingin-sanomat-ja-yle-eivat-suostu-kertomaan-mitaan/
Kommariantisemitistit ovat Ylen ja Hesarin suojeluksessa. - Anonyymi
Mitä israelilaiset tekevät Rovaniemellä jossain Arctum- keskuksessa ? Syytä ihmetellä mikä koira tässä on haudattu? Pitäisi muidenkin kuin vasureiden nostaa asiasta äläkkä. Nyky-Israel on terroristivaltio. Pääministeri Netanjahulla on kansainvälinen etsintäkuulutus.
- Anonyymi
No nyt on sitten tehty rikosilmoitus vasemmistoliiton nuorten puheenjohtajasta. Kiihottaminen kansanryhmää vastaan. Mielenkiintoista nähdä nostetaanko syyte, sillä Päivi Räsäsestähän nostettiin. Äläkkää nostaessa pitäisi miettiä mitä seuraa !
- Anonyymi
Mitäpä "palestiinalaiset" terroristit yhdessä vihervasemmiston kanssa tekevät Helsingissä?
Ja Ylen toimiessa aina päätiedottajana.
Esim.:
https://yle.fi/a/74-20056330- Anonyymi
Onkohan aivopestympää kansaa kuin Suomen kansa ? Kaikki joutuvat maksamaan vasemmistolaisesta YLEstä, vakka eivät aatetta kannattaisikaan. Vilkaiskaapa välillä vaikka Alfa TV:n puolelle ja laajentakaa näkemystänne toisenlaisestakin journalismistä.
Asioilla on aina monta puolta. Mihin jäi hoilotus kahden valtion mallista ?
- Anonyymi
Kohta on taas itsenäisyyspäivä ja sehän on Vasemmistoliiton aito juhlapäivä kun silloin pääsee Helsingin kaduille riehumaan ja särkemään paikkoja sekä kivittämään Poliisihevosia ja huutamaan miten turvallisuutta ja järjestystä puolustavat ammattilaiset ovat "natsisikoja".
Onneksi sentään on asiallinen ja rauhallinen 612 soihtukulkue jossa arvostetaan ja kunnioitetaan edellisten sukupolvien työtä ja Suomen itsenäisyyttä. Eiköhän siellä tänä vuonna ole taas mukana myös arvostettu historioitsija ja kansanedustaja Keskisarja.- Anonyymi
Kyllä! Kulkueessa on arvokkaita herrasmiehiä. Hienosti pukeutuneita nuoria ja vähän vanhempiakin herroja. Seurasin kulkuetta viime vuonna paikan päällä. Arvokas laulava kulkue, soihdut kädessä, isänmaata kunnioittaen. Onko hienompaa tapaa juhlistaa maan itsenäisyyttä.
- Anonyymi
Suomessa pelätään kaikista eniten äärioikeistolaisia. Äärioikeistolaisia on jäänyt kiinni aseiden valmistuksesta. Osa kantaa asetta mukanaan jopa kapakka reissuilla.
- Anonyymi
Joka tapauksessa kaikki itsenäisyyspäivän rähinöitsijät on vasemmistoliiton väkeä.
Vasemmistoliitto on Suomen suurin anarkisti ja kommunistipuolue. Ja haitallisin puolue. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joka tapauksessa kaikki itsenäisyyspäivän rähinöitsijät on vasemmistoliiton väkeä.
Vasemmistoliitto on Suomen suurin anarkisti ja kommunistipuolue. Ja haitallisin puolue.Persut menee kaikessa pöhlöydessä muista ja kirkkaasti .Ei järkevät kansasalaiset tuommoisia
Äärioikeistolaisia Natsi puoluetta esikuvanaan pitäviä juoppoja kannata.Populismilla pystyynnostettu rupusakki MV ja Uutis Suomalaisine Roska lehtineen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 744187
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans823898Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572438Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642286Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik371978- 491869
- 1041734
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551643- 561642
- 611511