Tontin hinta haja-asutusalueella

25 km treelta , ei rannassa ei vesi eikä viemäriä, tavallinen mettätontti vaikka 5000 neliöö
56553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jos ei ole kaava-alueella. Raakamaan hinta lienee 1000 euroa hehtaari.

Äänestä

Mun tontti vastaa kuvausta (paitsi etäisyys 21km linja-autoasemalta).

Viime kesänä välittäjän mukaan 4-50000 euroa.

Varmaan vähän riippuu missä päin... :-)

Äänestä

Olis tontti 5500 m2 lammen rannalla.tien vieressä, liittymä on, jättö maksettu, sähköjohdon maassa, lika- ja puhdasvesiputket tontilla.
Tahkovuoren kupeessa.
Mikähän hinta-arvio?

Äänestä
  • Vitosen voin heittää.

    Äänestä

Näkyy olevan nämä kyselyikäisten palstat kovassa käytössä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaas kirjoitti:

25 km treelta , ei rannassa ei vesi eikä viemäriä, tavallinen mettätontti vaikka 5000 neliöö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu