Sumiainen festari.

Rahastusta.koko tapahtuma.Aluperin rautalankaa.ottasivat edes The Momentsyhtyhtyeenn.Muska ei tehnyt suomen ensi rocklevytystästä.Ikävätodeta sumilaistenten yhtye valintaa.
15555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kirka kuoli viinaan.Muska on selitellykuolin syytä.Sammy ajo päissään Saarijärvellä.

Äänestä
  • Ensinnäkin kirka oli absolutisti mutta poltti kessua senkin edestä..

    Äänestä

Älä valehtele
Sammy ei autoa ajanut.
Eikä Kirka kuollut viinaan.
Kunnioita kuolleita ja anna heidän levät rauhassa.

Äänestä

Opettele kirjoittamaan.

Äänestä

Hienot festarit, kunnon toimintaa.

Äänestä

Onko ensi kesän esiintyjät valittu.

Äänestä

Pääasia, että festarit toteutetaan. Kaseva taatusti vetää porukkaa, Muskakin saattaa joitakin kiinnostaa.

Äänestä

Riippuu vähän millä kokoonpanolla porukka tulee ettei mene yhtä alas kuin viime kesänä ettei Ile ollutkaan mukana ja soittivat vähemmän tunnettuja kappaleita.

Äänestä

Nuo festarit on aikansa eläneet.Ei vedä enää tuo konsepti yleisöä.
Kävijämäärä putoaa ja se on vielä sää riippuvainen tapahtuma.
Esiintyjät todella huonoja.

Äänestä
  • Ei sinne sinua kaivata. pysy pois..

    Äänestä

Kaseva toimisi iltapäiväkonserttina Rantapuistossa, ne hienot kappaleet ei sovi kännifestareille. Ja miksi tuo Muska kaivettu naftaliinista, ihan hirveä ääni.

Äänestä
  • Kaiken ikäisille voi olla festareita, ikärasismia ei kaivata tännekään.

    Äänestä

Tuo ensi kesä on rautalanka festareiden loppu.
Mennyt liian kauaksi oikeasta rautalangasta.
Käy kun Keitele Jazzeille meni väärään suuntaan ja tuli yleisökato.
Yleisö äänestää jaloillaan ja nyt on kesällä. tarjontaa mistä valita , mihin rahansa sijoittaa

Äänestä
  • Joo mun mielestä nimi antaa väärän kuvan kun festarit on mennyt enemmänkin kesälomalaisten tapaamisen suuntaan ja musiikin arvostus on toissijainen.

    Äänestä

Fanit festareille tulevat kauempaa ja juuri esiintyjillä siellä on väliä.

Sumiainen ei ole mikään ainutkertaisuus Suomessa ainoastaan paikalliset luulevat niin.

Moni on käynyt jo Sumiaisissa ja jos tarjonta on näin heikkoa kun ensi kesänä eivät tule enää Sumiaisiin. Tapahtumia on Suomi täynnä näinä viikonloppuina.

Viimekesänä jo oli yleisökato.Vaikka ei siitä paljoa huudeltu. Näkihän sen jos paikalla oli.
Äänekoski menettää ainoan kesätapahtumansa huonoilla esiintyjillä ja osaamattomilla järjestelyillä.

Se mikä on riittänyt 20 vuotta sitten ei riitä nyt yleisön saavuttamiseksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahastusta.koko tapahtuma.Aluperin rautalankaa.ottasivat edes The Momentsyhtyhtyeenn.Muska ei tehnyt suomen ensi rocklevytystästä.Ikävätodeta sumilaistenten yhtye valintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu