Viljamin

siskolle nimiehdotuksia.
7377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tietysti Veera,muita Viivi,Siiri,Reetta,Senja,Senni,Sandra,Linnea,Mirjami,Ella,Anna....

Äänestä

Viljamin siskolle:

- v-alkuisia:
Verna, Viola, Vilhelmiina, Viktoria, Viena, Vieno, Vappu, Vendela, Virve, Virva

- i-loppuisia:
Anneli, Inkeri, Irmeli, Valpuri, Esteri, Helmi, Kerttuli, Lyyti, Saimi, sekä kaikki -kki-loppuiset nimet

- -lj-tavun sisältäviä:
Heljä, Silja, Lilja, Milja, Hilja, Selja

- samoja kirjaimia sisältäviä:
Helvi, Sylvi, Sylvia, Hellevi, Pilvi, Sohvi, Onerva, Olivia, Loviisa, Eveliina, Elviira

Meneekö edes oikeaan suuntaan?

Äänestä

amalia
kreetta
maria
venla

Äänestä

Aurora
Irmeli
Lilja
Olivia
Vilma
Viola
Alisa, Aliisa
Sylvia
Anelma
Viivi
Miltäs kuulosti?

Äänestä

Venla kiva?Tai Veera,Vilhelmiina,Vanessa..?

Äänestä

Viliina, Viljaana ja Veera - tai sitten Kerttu

Äänestä

tai Vilma

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sara K kirjoitti:

siskolle nimiehdotuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu