Täällä inisette ja vngutte , "kela sitä ja tätä, kela tuota ja tätä".
Kun ette kerta halua oikeastikkaan mitäån muutosta, ette lähde joukko kanteeseen. Ette lähde haastaan kelaa oikeuteeen tai muutakaan, niin miksi edes vingutte täällä?
vattuako te
Anonyymi-ap
6
320
Vastaukset 6
- Anonyymi
Haluan muutoksen oman asunnon valinta oltava perutuslaillinen oikeus ja kustannukset maksettava täysimääräisenä kelan puolelta.
T:Lawetorder- Anonyymi
Siellähän se perusoikeutena on, niin asuinpaikkansa valinta, että myös toimeentulonturva ja ensisijaisena on työttömyysturva.
Sitten on julkiselle vallalle pakkovelvoite turvata ja toteuttaa perusoikeudet.
Näillä mennään.
- Anonyymi
Suomessa joukkokannetta ei ole mahdollista tehdä, kuin kuluttajilla, joten ei sovellu tuollaiseen.
- Anonyymi00005
Työttömät kuluttavat happea.
- Anonyymi00006
Kela vidunhajuinen työyhteisö
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510