Riikka Purra ja Petteri Orpo johdattavat Suomen EU:n tarkkailuluokan etupulpettiin

Anonyymi-ap

Niin huonosti he ovat valtiontaloutta hoitaneet.

15

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hallitushan raportin on tietysti tilannut. . . ? Miksi se muuten juuri nyt putkahtaisi
      ilmoille väärine tietoineen, kun hallituksen kannatus laskee laskemistaan.
      Onneksi Valtionvarainministeriön budjettipäällikkö tuli oikaisemaan asian.

    • Anonyymi

      Hallitus käytti tarkkailuluokkaa ensin hyväkseen uhkaillakseen ja pelotellakseen
      suomalaisia, että leikkaukset menisivät läpi.

      Nyt siitä tulikin mainehaitta hallitukselle eli keppi kalahti sen omaan nilkkaan.

    • Anonyymi

      Petteri kehui itseään: "Hyvät ystävät, minä olen talousmies.
      Minulla on kaavat ja ratkaisut."

      Ainoa mitä se osaa on siirrellä Purran kanssa raha eliitille ja tuhota soten.

      • Anonyymi

        Suomen surkein pääministeri, joka ei tiedä mikä pääministerin tehtävä on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen surkein pääministeri, joka ei tiedä mikä pääministerin tehtävä on.

        ... ja valtionvarainministeri luulee, että rasismi pätevöittää hoitamaan
        valtion kassaa.


    • Anonyymi

      Orpo ja Purra on tuhonnut Suomen. Vain tyhmä äänestä kokoomusta ja persuja ja usko niiden valheita. Rikkaat ja ahneet myös äänestä Suomen tuhoa.

      • Anonyymi

        Tyhmä rasisti äänestää myös niitä.


    • Anonyymi

      Urpo Orpolle ja Saksikäsi Purralle pitäisi välittömästi tehdä Lobotomia.Ovat osaamattomuudellaan tuhonneet,koko Suomen talouden.Näille kahdelle tunnarille ja loiselle,yhteiskunta viellä kustantaa verovaroin heidän palkkansa.Jo on aikoihin eletty,eipä muuta kun kengän kuvaa persauksiin ja välittömästi.Kuinka tälläisia mitään osaamattomia tollojo,voi yleensäkään olla näissä viroissa,Mutta Suomessa voi,ilman mitään sanktioita ja vastuita,harjoitella veronmaksajien omaisuudella ja varoilla.Kyllä hyvä veli verkosto ja korruptoitunut järjestelmä,siitä huolen pitää.Orpon tunari,vielä kehtasi,miljardin varastaa eläkekassasta ja on kovasti myymässä,Valtion(veronmaksajien omaisuutta).Tunnin juna,siinä se varsinainen aivopieru ja tällaisessa taloustilanteessa,täysin järjetön ajatus jo syntyessään.Orpon on muuten, ulkoiselta olemukseltaan jo kieron oloinen.Molemmat tunarit,Kelan palkkalistoille ja peruspäivärahalle.Näille mitään osaamattomille tunareille ei koskaan mitään poliittisia,eikä valtion virkoja.Nämä pellet on nähty ja mitä ovat saaneet aikaiseksi.Totaalisen Suomen talouden tuhon.

      • Anonyymi

        KIITOS KIRJOITUKSESTASI ! OIKEASSA OLET JA OLEN TÄYSIN SAMAA MIELTÄ.


      • Anonyymi

        Ne loiset ja varkaat siivestää kansaa.


      • Anonyymi

        Tunnin juna on Lapasen korrutiojuna.


    • Anonyymi

      Näin kävi, kun "talousnerot" alkoivat "hoitaa" valtiontaloutta.

    • Anonyymi

      Höpöhöpö

      Ongelmat syntyvät vuosien kuluessa ja koostuvat a) tulopuolesta eli kuinka hyvin meillä yritykset pärjääävät ja kuinka paljon syntyy uusia firmoja b) menopuolesta



      Kukin uusi hallitus voi vaikuttaa nopeasti lähinnä vain menopuoleen eli leikkauksiin ja tulopuolella veroja korottamalla, mikä voi leikata tulevaa kasvua ja siten veroja.
      ELI
      Hyvä hallitus
      a) luo edellyksiä yritystoiminnalle, tulevalle kasvulle ja verotuloille
      b) leikkaa menoja silloin kun on pakko eli kun edelliset hallitukswt eivät ole onnistuneet luomaan kasvua

      Purra ja Orpo ovat nyt ikävässä tilanteessa - annetaan heille työrauha. Jokainen voi tykönänsä miettiä, miten itse voisi kasvattaa Suomen kansantuloa- valittamalla se ei onnistu

    • Anonyymi

      Eiköhän laiteta nuo hallituksen töpeksijät ja tunarit maksumiehiksi.Leikkaisivat edes joskus omia palkkojaan,mutta lisää vain ahnehtivat.Mihinkään talkoisiin nämä eivät koskaan ole osallistuneet,mutta kansalta vaativat osallistumista.Nuo mitään osaamattomat "talousnerot,"ovat tuhonneet maan taloutta jo 20v osaamattomuudellaan.Turha näitä on puolustella,silkkaa osaamattomuutta ja töpeksintää,tuo on ollut jo vuosikausia.On Uniperia ja Caruna ym,kauppoja.Miljardeja on mennyt näihinkin harjoitellelijoilta,veronmaksajien varoja.Eikö näitä töpeksijöitä,saada mihinkään vastuuseen.Eipä tuollaisia töppäyksiä muualla suvaita,kyllä olisi tullut ajolähtö.Mutta eihän täällä Suomessa,täällähän palkitaan jollain hyvä veli suojatyöpaikalla ja viralla.Kyllä normi ihminen,noidenkin töppäysten jälkeen,eroaisi han omaehtoisesti.Mutta nämä ovat niin paksunahkaisia,paatuneita ja ahneita psykopaatteja, että ajattelevat vain omia etujaan.

    • Anonyymi00016

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1477
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      59
      1411
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1018
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      811
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      794
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      84
      593
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      587
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe