Saukkovaaraan alamäkirata

Anonyymi-ap

Jos etsitään halpaa perustaa ja ylläpitää, niin alamäkirata polkupyöräilyyn.

10

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös joku ura mene jo S-marketille? Mutta joku vetolaite pitäisi olla ylös.

      • Anonyymi

        Eikun alamäkipyöräilyssä on sellainen 1-2 metriä leveä rata, jossa on hyppyreitä ja kallistettuja mutkia. Harrastajat ei tarvitse ylösvetolaitteita, mutta totta kai tuon voi kehittää sellaiseksi, että hissillä pääsisi ylös. Kyllä harrastajat siitä euron per lasku voisi maksaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikun alamäkipyöräilyssä on sellainen 1-2 metriä leveä rata, jossa on hyppyreitä ja kallistettuja mutkia. Harrastajat ei tarvitse ylösvetolaitteita, mutta totta kai tuon voi kehittää sellaiseksi, että hissillä pääsisi ylös. Kyllä harrastajat siitä euron per lasku voisi maksaa.

        Tai 10 eurolla sais hinkata kuus tuntia.


    • Anonyymi

      Aamupaskalla istuessani mietin aivan samaa

    • Anonyymi

      Esko taas myrskynsilmässä.
      Jos Esko olisi täällä kunnanjohtajana niin olisi vaikka mitä harrasteita. Pistäsivät veren kiertämään joka kolossa ja lihaksessa. Jos Rääkkylä irtisanoo Eskon niin kyllä kotipitäjän pitää joku pesti hänelle kehittää. Eikö se nykyinen kj ole osa-aikainen, Eskolle siitä puolipäivä virka. On niin nopea ja energinen kaveri jotta tekee kokopäivähommat puolessa ajassa.

    • Anonyymi

      Esko tänne, wellcome vaan.

    • Anonyymi

      Rääkkylän luottamushlöiden ja virkamiesten aika menee Eskon somepäivityksiä esille kaivellessa.
      Me ristijärviset sen sijaan tarvitsimme Saukkovaaralle oikein hyvän pyllymäen pysäyttämään turisteja ja lapsiperheitä.

    • Anonyymi

      Seurattu todellakin, jokaista somepäivitystä. Tulee mieleen Niskavuori elokuvissa olleet tiukka nutturaiset kylän juoruämmät ja kirkon penkkejä kuluttavat ns. hyvät ihmiset.
      Mutta oisiko se ollut niin vaikeeta jos olisi tehnyt jonkun feikkiprofiilin, nimi jostain kuolleelta sukulaiselta ja kuvassa takaapäin boxereissa lihaksiaan pullistellen jos kerta haluaa pitää hauskaa noilla sivuilla ja onhan siellä aina nainen joka haluaa kuulla mielipiteen.
      .
      "Kunnan työntekijät (naiset) voivat kokea ahdistusta" -Rääkkylässä. Miten koettaisiin täällä jos vaikka Paavo somettaisi tuolla tyylillä. Tai kj olisi OnlyFansissa.

      Voisiko täällä lisätä sinne Saukkovaaran mäkitoiveisiin jotain erotiikkaa saamaan niitä turisteja, kylän ukot tiukoissa housuissa opastamaan laskettelun iloihin.

      • Anonyymi

        🤣👏🏼👍🏻


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      559
      1888
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      917
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      90
      912
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      816
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      739
    6. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      737
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      705
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      658
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe