Karstulan kirkko

Anonyymi-ap

Todella ikävää kun on kirkossa ei sa puheesta selvää kaikuu ja jos kuuntelet netis suoraa ei saa selvää(miksi ei korjata ihan siksi kirkko tyhjenee kun ei saa selvää mikki liian lähellä(tänään kuuntelin saarijärven suoraa nettilähetystä kuuluu tosi hyvin ja saa selvän Puheesta. kuka hoitaa näitä. nyt täytyisi tehdä vihdoinkin jotain kuinka monta kertaa tästä on puhuttu. (sanotaan ei voi mitään. (vaihtuu yks kaksi hirvittävän suurelle kun urutalkaa soimaan(tehkää nyt jotain
vihdoinkin.

(

6

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Konsertit ym. totta aina pilalla käyty on en mene enää.

      • Anonyymi

        Korvat säräjää.......äänen..


    • Anonyymi

      Urut pauhaa kyllä äänekkäästi mutta sanoista ei selvää... Samoin kun pappi ym. puhuu pelkkää puuroa, turha sanoa huono kuulo tästä valittaa usea, usea. useaa..

      • Anonyymi

        Paskaa se puhuu.


    • Anonyymi

      Kirkon äänentoistoa uusittiin 30 tuhannella eurolla.Voisi äkkiseltään luulla että sillä saa hommat kuntoon.Edellisenä vuonna kerrottiin että kuulovahvistin on korjattu ja se toimikin moitteettomasti silloin.Nyt ei toimi eikä myöskään äänet muutenkaan.Urkut ja kanttori mm. huutaa aivan liikaa.

    • Anonyymi00015
      UUSI

      Eihän vika ole kanttorissa eikä papissa vaan tekniikassa. ammattitaitoa vaaditaan. näissä säädöissä, noin pienessä (tulevassa) kirkossa liian suuret äänetoistolaitteet. ei tarvii ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      125
      2965
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1295
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe