Voinko saada apua kysymykseen onko normaalia kun poikaystäväni kova asuu brssiliassa, kertoo minulle että minun on maksettava kaksi tuhatta euroa sikäläiselle hallitukselle jotta hän voi matkustaa Suomeen
Olisin kiitollinen vastauksesta
Pernilla
Olisin kiitollinen vastauksesta
Pernilla
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tarkoitatko brssilian vai EU:n euroja?
Lähetä heti rahat, nigerialainen viisikymppinen mies saapuu sitten ajan kanssa.
Suomalaisilta kusetetaan rahat pois. Oletko tavannut poikaystävän kasvotusten? Kuulostaa siltä, että et. Nykyaikana et voi tietää kuka on huijauksen takana. Koko suhteesi voi olla tekoälyllä luotu huijaus. En lähettäisi rahaa missään nimessä. Korkeintaan jos haluat auttaa lentolipussa jota ei voi perua ja ottaa rahana. Senkin maksat luottokortilla.
Brassimiestäsi, jos häntä nyt on edes olemassa, kiinnostaa kauniit vaaleat naiset siihen saakka kunnes tapaa vaaleamman ja vielä kauniimman. On muuten omaa kokemusta hispaanoista. Rehellisyys ja totuus käsitetään aivan eri tavalla kuin Suomessa. Onnea suhteellesi kuitenkin.
Älkää nyt miehille antako rahaa hälmöläiset ! Aikuinen mies hoitaa itse itsensä ja asiansa !
Et nyt helvetissä ala miehille rahaa jakamaan tyhmä .