Lieneekö pikkuooppeleiden tavallinen tapa. Kuten Merivassani. Edellinen saman merkkinen/mallinen ei viiden vuoden kuluessa oikutellut mitenkään.
Pesetin autoni Xpresswashissa. Aamulla huomasin kaikkien ikkunoiden olevan auki, ja lunta sisällä, sopivasti.
Ikkunakytkimet tomivat normaalisti, samoin kaikki sähköhärpäkkeet ja valokytkimet yms.
Huomasin jossakin vaiheessa, että nykyisen autoni sähkötoiminnoissa on säästelty: Jos turvavyön kiinnityksen varoitusäänni piipittää, niin vilkun merkkiääneen ei enää riitä älyä, vaan se on mykkä. Nykyisen autoni käsijarrun avaukseen ei järjestelmä ehdi mukaan, jos käynnistyksen jälkeiset kaikki hiton merkkivalot eivät ole ehtineet sammua.
Aikka saatanan köyhä sähköjärjestelmien toteutus.
Opelin ikkunat aukeavat omia aikojaan.
Anonyymi-ap
2
123
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tiedän mistä johtuu....ihanan kallista korjata mutta on olemassa myös ilmainen niksi tuohon.Maksa nyt sinäkin ensin kuten me muutkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914223
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2251692- 761430
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401130Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301062Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050- 491019
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136959Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86939- 98919