Jämsään pitää saada verotuloja

Anonyymi-ap

Tuulivoimalat tuottaisivat mukavasti kiinteistöveroja:

Keski-Pohjanmaalla Lestijärven kiinteistöverotulot kasvoivat 98 prosenttia, mikä johtui lähes kokonaan tuuli- ja aurinkovoimaloiden kiinteistöverojen kasvusta. Etelä-Pohjanmaalla puolestaan Kurikan kunnan kiinteistöverotulot kasvoivat 38,8 prosenttia – myös tämä aiheutui lähes kokonaan tuuli- ja aurinkovoimaloista.

Lestijärvellä tuuli tuo 75 prosenttia kiinteistöverosta

Samaten Jämsään pitäisi saada vankila, se työllistäisi paikallista väestöä, eikä vartijan työ vaadi korkeaa koulutusta ja on enimmäkseen monitorien kyttäämistä.
Vanginvartijan työ sopisi siis erinomaisesti myös paperialan koulutuksen saaneille, joita Jämsässä riittää työttömänäkin.

12

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Mutta kun ne ropellit lähettää amplitudimodulaatiota laiturille. Tai vaikka ei semmosta ole pystytty mittaamaan niin lähettää ne silti. Näin homeopatian asiantuntijat kertovat.

      • Anonyymi
        UUSI

        Jep jep otteita skitsofreenikon päiväkirjasta


    • Anonyymi
      UUSI

      Vaan sinä voisit ruveta portsariksi jämpsän porttiin ettei munki purijat ala rähiseen.

      • Anonyymi
        UUSI

        Siis tarkoitin munkinhokijaksi Suomi 24:ään


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis tarkoitin munkinhokijaksi Suomi 24:ään

        Mitäs hoet


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs hoet

        No sitä munkkia hoet


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        No sitä munkkia hoet

        Mitäs hoet


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs hoet

        Siis tarkoitan, että kukaan muu ei saa hokea munkkia ja trollata keskusteluja kun minä olen tämän typeryyden keksinytkin


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis tarkoitan, että kukaan muu ei saa hokea munkkia ja trollata keskusteluja kun minä olen tämän typeryyden keksinytkin

        Mitäs hoet


    • Anonyymi
      UUSI

      Eikö se Himoksen seksisikailijoiden business tuota verotuloja?

      • Anonyymi
        UUSI

        Kääkö katteeks toiset saa sinä et


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Kääkö katteeks toiset saa sinä et

        Niin totta on että toiset saavat hassata kaupungin rahoja vailla vastuuta kun lellitään kuin kukkulan kuningasta Keisarin uusin vaattein..

        Kaupungin palkkaamat imagokonsultit menivät hyvin hiljaisiksi kysyttäessä onko ollut kannattavaa rahoittaa Himosta miljoonilla?
        Myöhäiskevään 1985 ysiluokkalaisten koelaskujen jälkeen Himokseen on investoitu miljoonia mutta investointien takaamat työpaikat verotuottoineen puuttuvat yhä rasittaen silti kaupungin kokonaistaloutta.

        Lopetetun Kaipolan paperimiesten ja muiden tehtaan toiminnasta riippuvien aputyöntekijöiden verotulot ovat myös romahtaneet puhumattakaan menetetyistä yhteisöveroista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      173
      3326
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      102
      2559
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2410
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      90
      2326
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2259
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      30
      1612
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      1517
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1350
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1347
    10. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      73
      1190
    Aihe