En suosittele Elisan liittymää

Anonyymi-ap

Vaihdoin kesällä puhelinliittymää Elisalta pois.
Marraskuussa poistin Elisan e laskuttajista kun ei ole heinäkuun jälkeen ollut heille sopimusta. Eikä ole enää tullut laskuja kuukausiin.

Elisapa lähettää nyt Marraskuun lopussa laskun yhdeltä päivältä (siirtopäivältä), jonka summa on euron ja paperilaskusta pitää nyt maksaa 5 euroa.

Hienoa Elisa. Tällä tavalla sitoutatte entiset asiakkaat muiden operaattoreiden asiakkaiksi ikuisesti. Teidän laskutuksen hitaus ei pidä olla asiakkaan ongelma. Harmittaa siis tuo kallis paperilasku.

En sitten tiedä onko tämä joku kiusaamislasku. Sieltä soitteli joku nettiyhteyden myyjä ja löin lopulta pikku neidille luurin korvaan kun ei osannut kertoa asiaa lyhyesti. Olin pahasti kiinni muissa asioissa.

Eipä tarvii Elisalle ainakaan vaihtaa kun nettiliittymä on katkolla alkuvuodesta 😁

Varokaa kun vaihdatte liittymää.
Varokaa kun vastaatte Elisan myyjille.
Varokaa Elisaa.

4

199

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      15 v sitten haistatin Elisalle paskat. Kallis, huono palvelu ja surkeaakin surkeammat asiakaspalvelijat.
      En todellakaan erehdy Elisaab. Sain tarpeekseni. Minulla on helvetin pitkä muisti ja Elisa on täyspaska pulju! Oli silloin ja on edelleen, kun lukee yämän paskapuljun tekosista!

    • Anonyymi

      Todellakin ärsyttävä pulju.

      Olen 4-5 kertaa yrittänny eri kanavia myöten saada elisa olematta lähettämään mainos viestejä puhelimeen ja niin vaan taas herään niiden viestiin klo 8.30 tänä aamuna.
      Olen blokannu niiden nron , mutta kai sitten lähettelevät eri numeroista. Olen ollu vaan niiden asiakas yli 4 vuotta sitten, pakosta, kun taloyhtiön netti oli niiden kautta vähän aikaa. Onnex ei tarvinnu maksaa ite niille penniäkään.
      Rasittavia!

    • Anonyymi

      Ihmettelen miten tällainen pulju pysyy pystyssä. Asiakaspalvelua et saa, jos et ole valmis odottamaan 30- 50 min linjoilla. Oma Elisasta et löydä kun yhden puhnron, soita takaisin palvelu - aikoja 5 päivän päähän. Sitten on joku pelle chattiukko joka ei tiedä että mitä varten on olemassa? Ei ymmärrä yhtään mitään. Tämän puljun palvelut verkkosivuille onkin rakennettu niin, ettei heidän tarvitse palvella. Jos joku ongelma etsi itse siihen vastaus heidän sivuiltaan. Aikaisemmin oli viestipalvelu, se hävitettiin, työllisti liikaa. Vaihdan operaattoria ja pysyn erossa moisesta puljusta. Ihmettelen miten tälläisellä palvelulla voi toimia. Vaatikaa asiakkaat nyt kunnon palvelua, rahastamisenhan he osaavat. Mitä enemmän purnaatte, niin ehkä se siitä muuttuu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      954
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      830
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      25
      624
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      64
      606
    Aihe