Onnea Ogier. On se huikea ukko. Yhdeksänkertainen maailmanmestari. Ikävintä jatkoa ajatellen on se että nyt sarjaan jäi vain rupukuskeja poislukien Ogier. Ogier ajelee ensi vuonna ylivoimaiseen mestaruuteen. Epäilen että voittaa yli puolet kilpailuista ensi kaudella.
Jos Lappi tulee takaisin niin hommasta tulee Ogierille vielä hempompaa. Lappi ajaa heti lepikkoon jos hän yrittää ajaa lähellekään Ogierin vauhtia. Evansilla taas ei kestä päänuppi. Hän on niin monta kertaa ollut kakkonen että iso apina on selässä. Vaikka olisi 25 pisteen johdossa ennen viimeistä kisaa niin hän karauttaisi metsään.
Ogier kruisailee 10 mestaruuden kaudella 2026
18
331
Vastaukset
- Anonyymi
Ranskasta tulee kovia Seppoja.
- Anonyymi
Nyt kun Kalle ja Tänak kun lopettivat, niin Ogier voi jättää puolet kauden kisoista väliin ja kruisailla 10. mestaruuteen.
- Anonyymi
Niin voi. Jos varman päälle haluaa niin sellainen 10 kisaa riittää sebille MM-titteliin ensi kaudella. Täytyy muistaa että seb antoi jo tällä kaudella tasoitusta melkoisesti muille kun jätti kisoja ajamatta.
Tulee kyllä niin tylsä ensi kausi että saa nähdä miten yleisö löytää rallin jatkossa. Kallelle ja Tänakille olisi pitänyt lyödä sellainen pinkka seteleita nokan eteen että olisivat ajaneet ensi kauden vaikka väkisin. Nyt Seppo saa temmeltaa ihan rauhassa ja kruisailla luu pihalla mestaruuteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin voi. Jos varman päälle haluaa niin sellainen 10 kisaa riittää sebille MM-titteliin ensi kaudella. Täytyy muistaa että seb antoi jo tällä kaudella tasoitusta melkoisesti muille kun jätti kisoja ajamatta.
Tulee kyllä niin tylsä ensi kausi että saa nähdä miten yleisö löytää rallin jatkossa. Kallelle ja Tänakille olisi pitänyt lyödä sellainen pinkka seteleita nokan eteen että olisivat ajaneet ensi kauden vaikka väkisin. Nyt Seppo saa temmeltaa ihan rauhassa ja kruisailla luu pihalla mestaruuteen.Joo, lopetin kanavapaketin tuon takia
- Anonyymi
Ogierille pitää antaa kilpailukieltoa ensimmmäiset 4 rallia. Tod.näk. voittaisi mestaruuuden 2026 vaikka aloittaisi kauden vasta kanariansaarilta huhtikuussa.
- Anonyymi
Vieläköhän Loebista olisi haastamaan? Voi miestä vähän kutitella ajaa ensi kaudella. Vituttaa varmasti kun menee lyömättömänä pidetty yhdeksän mestaruuden sarja rikki ensi kaudella.
Aikanaan oli lehdissä juttua että Loebin ennätystä ei voi kukaan koskaan rikkoa.
Nyt se menee kyllä ihan alehintaan Ogierille. Mitään vastusta ei ole näköpiirissä. Pajarikin on jo kisaan lähtiessä niin lyödyn oloinen mies jos Ogier on mukana.- Anonyymi
Ihan varmasti vituttaa🤣🤣🤣...veikkaan että ei kiinnosta pätkääkään....
- Anonyymi
2026 on Oliverin vuosi
- Anonyymi
Oliver peittoaa Pajarisen mutta siihen se jää. Pää ei kestä.
- Anonyymi
ei mitään jakoa Oliverilla. Seb ajaa varmaan mestaruuteen ensi kaudella. Tällä kaudella titteli olisi varmistunut jo aikoja sitten jos mies olisi ajanut kaikki kilpailut.
Ikävä juttu sinänsä. Yksi kuski ajaa mestaruudesta ja muille jää himmeät mitalit.
Pari tallia pitäisi saada sarjaan ainakin lisää niin olisi jotain kilpailua.
- Anonyymi
Ensi vuoden maailmanmestari on Sami Pajari. Oliver on kova mutta ei pysy polulla, liian kovat paineet ja pää ei kestä.... Isän pitäisi jo antaa pojan tehdä jotain oikein.
- Anonyymi
Ihan sama kuka, pellesarja ja pelle touhua, jota vain runkkarit kattoo kalja kädessä!
- Anonyymi
Pajarinen matelee ja selittelee. Oskari Ruotsista ajaa renkaan jäljet selkään. Sen jälkeen Pajarisen paikka on koppimopoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pajarinen matelee ja selittelee. Oskari Ruotsista ajaa renkaan jäljet selkään. Sen jälkeen Pajarisen paikka on koppimopoissa.
Koko sarjassa ei aja ketään Pajarista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko sarjassa ei aja ketään Pajarista.
No ei kyllä ketään oskariakaan.....
- Anonyymi
10 kisaa ajaa Ogier tietysti voi muuttua puoleen jos toiseen,M.Sesks Musta hevonen jos ajaa ja millä autolla?
- Anonyymi
No hiffasin 10 kisaa ja 10 Maalimanmestaruutta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145