Jumalan Poikaa vastaan tehtiin murhayritys viime yönä

Tekijänä Saksan mafia, mukana mafiaperhe KK.
9191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei jeesusta voi murhata kun se on taivaassa

1Äänestä

Mä en ymmärrä näitä "Jumalan Poika"- juttuja, nimenomaan isoilla alkukirjaimilla, joka viittaa vain ja ainoastaan yhteen Yhden Pyhän Kolmiyhteisen Jumalan omiin persoonista: maanpäällä tunnettu nimellä Jeesus Kristus, Nasaretilainen.

Muuta Jumalan Poikaa ei ole kuin Hän, Jumala Itse, Jeesuksessa / Jeesuksena. Aloitus on Jumalan pilkkaa. Tuollaista ei kirjoiteta edes "leikillään". Pyhä Jumala ei ole kuka tahansa, josta voisi höpöttää turhia.

Jeesus on nyt Taivasten Valtakunnassa, istuen Isä Jumalan oikealla puolen, myös kulkien ympäri valtakuntaansa, milloin kultaisten lampunjalkojen keskellä, milloin mm. pelastuneen luomakunnan, sen sielujen joukossa.

Häntä ei murhaa enää kukaan.

Äänestä
  • Kirjoittaja asuu Perhon piirimielisairaalassa,

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kirjoittaja asuu Perhon piirimielisairaalassa,

    Ahaa. Ymmärrän. Mutta jostain hän nuo juttunsa tempaisee. Itse pitää niitä loogisina.

    Äänestä

  • Kuitenki Kakki Valta on Jeesuksella, Jumalan antamana.

    Matt 28; 18 Jeesus tuli heidän luokseen ja puhui heille näin: "Minulle on annettu kaikki valta taivaassa ja maan päällä.

    Vahviatua Dan 7;14 ja hänelle annettiin valta, kunnia ja kuninkuus, kaikkien kansojen, kansakuntien ja kielten tuli palvella häntä. Hänen valtansa on ikuinen valta, joka ei katoa, eikä hänen kuninkuutensa koskaan häviä.

    Kenelläkään muulla ei Valtaa ole. Kun Messias Jeesuksella.

    Äänestä

Jumalan kymmenen käskyä:
2.Moos. 20:7 Älä turhaan lausu Herran, sinun Jumalasi, nimeä, sillä Herra ei jätä rankaisematta sitä, joka hänen nimensä turhaan lausuu.

Äänestä
  • Pitkälle olet Raamatun tutkimuksessa päässyt, näin ennen Jeesusta.

    Äänestä

  • Jahve! Jahve! Jahve! Jahve!

    Äänestä

hoopot saa intoa vanhoista kirjoituksista......

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tekijänä Saksan mafia, mukana mafiaperhe KK.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu