Oksaansa poikki laittamalla rahansa Kaukoidän kippoihin. Jos kaikki eu:ssa ostaisivat tojotia ym Kiinan ja Japanin riisikippoja EU.n talous menisi nurin alta aikayksikön !
Toyotan ostajat sahaa omaa
5
148
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ostaa Euroopan romuja? Japsiautot ovat parempia. Kiinaromut voi jättää hankkimatta. Eli pidä turpasi kiinni .
- Anonyymi
Pidä itse maan&/petturi läss/&%kimooses turrpakii !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pidä itse maan&/petturi läss/&%kimooses turrpakii !
Oho onpas rankkaa jollain.
- Anonyymi
Miksi Toyotan uudemmat autot ovat kaikkein epäluotettavimpia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Toyotan uudemmat autot ovat kaikkein epäluotettavimpia?
Onko tilasto ihan itsesi laatima?? Kaikissa autoissa on vikoja, mutta Toyota taitaa olla kuitenkin yksi vähävikaisimmista kuitenkin? Näistä on oikeita tilastojakin olemassa. Monet korjaamoyrittäjätkin hehkuttaa niitä. Ei siellä montaa eurooppalaista valmistajaa listalla ole. Mulle ihan sama , halusin vaan oikaista tätä juttuasi. Uudemmat autot ovat vikaherkkiä tietotekniikan tultua enempi kuvioihin, eikä toyotakaan ole siitä selvinnyt ongelmitta. Mutta eipä muutkaan. Kampanjoita tehdään paljon nyky autoihin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964214Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu782946Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv512203Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981848Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891632Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361577Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151393