paljon parjattu temu scheinin alibaba ym perustuu yritysten vihamielusyyteen koska asiakas itse ostaa tuotteen joka on tehty aivan samalla tehtaalla ja tulee samaan aikaan rahtina sinulle kun jollain yrityjselke suomessa .
kerron kun ihmiset ihmettelee...
ostat itse tilaamalla saman tuotteen minkä ostaisit meillä täällä kaupassa, eli halvempi on kun yritys ei ota välistä. ei sen ihmeempää aivan sama tuote aivan sama tehdas mutta yritykset haukkuu juuri sen takia koska some internetin aikana sinulla on itse ostaa sama tuote suoraan mistä yritykset sen ostavat jälleen myyntiin.
miten säästät
4
121
Vastaukset
- Anonyymi
Näin meidän perheessä tehdään ja käytetään taas palveluja enemmän lapsien kanssa. Hullua maksaa moninkertaisia hintoja, kun saman löytää netistä ja käytetyt vaatteetkin on kova juttu. Jos näitä ei käyttäisi. Ei jäisi rahaa kun elämiseen ja lainan maksuun.
- Anonyymi
kohta pitää alkaa leikkelemään kolikoita peltisakseilla puolikkaiksi ja paloiksi kun mitään indeksikorotusta ei ole tulossa... kunnon peltisakseilla vaan moniin osiin 2-euron kolikkokin, pakko on kelvata, lainmukaan jos on oikea 20sentin kolikonkin voi puolittaa...
- Anonyymi
Roskaan tuhlaaminen on tuhlaamista, ei säästämistä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1184907Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2233914Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371394
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741384En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5861279- 531165