Runkopatja

Meillä on muutama runkopatja, joista saadaan siskonpedit yövieraille. Patjat alkavat nyt olla siivottomassa kunnossa varastointien jälkeen. Miten saisin ne edes vähän puhtaammaksi. Ajattelin painepesurilla niitä pestä, mutta tekeekö se hallaa patjan sisuksille?
2354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

painepesurilla onnistuu hyvin,pidä vain suihku mahdollisimman kovalla ja lähellä patjaa.

Äänestä
  • Onko muilla kokemusksia painepesurilla pesusta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nelly kirjoitti:

Meillä on muutama runkopatja, joista saadaan siskonpedit yövieraille. Patjat alkavat nyt olla siivottomassa kunnossa varastointien jälkeen. Miten saisin ne edes vähän puhtaammaksi. Ajattelin painepesurilla niitä pestä, mutta tekeekö se hallaa patjan sisuksille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu